newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
UWAGA - komunikat związany z epidemią koronawirusa !
30 / 03 / 2020 | Michał | wyświetleń: 2074

Policjanci z Komisariatu Policji w Karlinie przypominają, iż w trakcie odbywania kwarantanny związanej z ogłoszonym w Polsce stanem epidemiologicznym, nie można wychodzić z miejsca przebywania. Niedopuszczalne są w takiej sytuacji jakiekolwiek wyjścia na spacery, zakupy, odwiedziny znajomych itp. Wprowadzone przepisy przewidują możliwość  nałożenia kary finansowej do 30 tysięcy złotych na osoby nieprzestrzegające warunków kwarantanny.

Zakaz wychodzenia z domów dotyczy również osób nieobjętych kwarantanną. Obecnie, do  soboty 11 kwietnia 2020 roku,  na zewnątrz można wyjść jedynie w sprawach niezbędnych dla życia codziennego, na przykład na zakupy, do pracy, na wizytę lekarską czy też na spacer z psem.  Celem tego  zakazu jest przede wszystkim maksymalne zminimalizowanie kontaktów z innymi ludźmi. Dopuszcza się jedynie zgromadzenia dwuosobowe. Wyjątek  stanowi spotykanie się z członkami własnej rodziny. Ograniczona została również osób w pojazdach komunikacji publicznej. Na osoby dopuszczające się  złamania  niniejszego zakazu nakładane  będą mandaty karne w kwocie do 500 złotych.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na zachowanie dzieci i młodzieży i wzmożenie nadzoru nad tą grupą wiekową przez dorosłych w celu całkowitego zapobieżenia niekontrolowanym wyjściom  takich osób na zewnątrz!. To właśnie na  rodzicach i opiekunach prawnych ciąży obowiązek kontrolowania przestrzegania zakazu wychodzenia z domu przez nieletnich!.

Do dnia dzisiejszego, na terenie miasta i gminy Karlino ujawnione zostały dwa przypadki złamania zakazu wychodzenia z domów. W pierwszym przypadku sprawca wykroczenia został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych, natomiast w drugim przypadku  wystąpiono  do Sądu z wnioskiem o ukaranie sprawcy.

Nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów, może przynieść dotkliwe, negatywne  skutki, zarówno w aspekcie zdrowotnym jak i finansowym !! Prosimy o wykazanie się odpowiedzialnością za zdrowie i życie swoje, swoich Najbliższych oraz innych, postronnych osób !.

Komendant

Komisariatu Policji w Karlinie

kom. Marek  Biełooki

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ