newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner spis.jpg
baner DOOR TO DOOR.png
WAKACJE BANNER.jpg
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
XXVII edycja Biegu Papieskiego Domacyno-Karlino 9.06.2019
07 / 06 / 2019 | Michał | wyświetleń: 4496

 


 

 

 

Bieg Papieski jest imprezą sportową o wymiarze międzynarodowym, którą mamy zaszczyt z sukcesem organizować na swoim terenie już od 2000 roku, czyli już od 20 lat.

Jest to sportowo – kulturalne wydarzenie, które swoją historią sięga Pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Koszalina w roku 1991. W celu uczczenia tego doniosłego wydarzenia, rok później z inicjatywy mieszkańca Koszalina Józefa Niekrasza odbył się uliczny „bieg papieski”, którego organizacji od roku 2000 podjęły się władze Miasta i Gminy Karlino, chcąc uczcić i utrwalić szacunek i miłość do Papieża Polaka. Impreza ta, to nie tylko wydarzenie religijne, ale przede wszystkim wydarzenie sportowe przyciągające wielu sportowców: biegających profesjonalnie, jak i amatorsko – dla siebie, dla zdrowia, dla pokonywania własnych słabości. Jedną z wielu osób biorących udział w biegu był znany polski olimpijczyk – Robert Sycz.

Bieg rozpoczyna się pod Figurą Matki Bożej Królowej Świata w Domacynie, którą w 1995r. ufundowali Filipińczycy jako dar wdzięczności dla Papieża Polaka. Trasa biegu kończy się na stadionie miejskim w Karlinie i liczy 15km. Bieg odbywa się w kategorii open, ale nagradzamy również w 6 kategoriach wiekowych, osobno kobiety, osobno mężczyzn oraz osoby niepełnosprawne. Każdy, kto ukończył bieg – otrzymuje na mecie medal z wizerunkiem papieża.

W TYM ROKU NASTĄPIŁA ZMIANA GODZIN STARTU

9.06.2019 (niedziela)

Bieg główny na 15 km – odbędzie się w godzinach porannych.

Start – godz. 12.00

Biegi integracyjne dla dzieci i młodzieży – start godz. 15.15.

Bieg Papieski to nie tylko Bieg główny na 15 km. To także biegi integracyjne dla przedszkolaków, dzieci, młodzieży oraz bieg dla samorządowców, księży i mieszkańców Gminy Karlino na dystansie 2 km.

ZGŁOSZENIA:

  • w terminie do dnia 8 czerwca 2019 roku  do godz. 13.00 dokonać należy zgłoszenia imiennego za pośrednictwem elektronicznych formularzy, dostęp poprzez:
  1.  www.biegnijmy.pl/zapisy

lub bezpośredni link:

      2. http://biegnijmy.pl/xxvii-bieg-papieski-im-sw-jana-pawla-ii-karlino-2019

W przypadku problemów z rejestracją prosimy o kontakt:  94 311 60 50, 784-093-041 – hala sportowa Homanit Arena w Karlinie.

Wzorem lat poprzednich, do współorganizacji biegów integracyjnych dla dzieci i młodzieży włączyła się firma G.EN Gaz Energia Sp. z o.o. Dzięki tej współpracy kolejny rok z rzędu przygotujemy 800 pakietów startowych dla dzieci (koszulka, nr startowy i pamiątkowy medal dla dzieci oraz nagrody rzeczowe dla 6 najlepszych biegaczy w każdej kategorii wiekowej).

Całej imprezie towarzyszy piknik rodzinny: plenerowy plac zabaw, występy artystyczne dzieci i okolicznych artystów, kawiarenka pod chmurką, atmosfera radości i zabawy.

Tegoroczny bieg wpisuje się również w obchody jubileuszu pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce, które odbyły się 4 czerwca 1989 r.

Pamiętamy doskonale, że Jan Paweł II od pierwszych dni pontyfikatu upominał się o sprawiedliwość i prawa dla narodów i społeczeństw ujarzmionych systemem totalitarnym. Jan Paweł II obudził w nas pragnienie niezależności i wyzwolił wielką energię wiary, która w następnych latach przerodziła się poprzez pielgrzymki w wielki ruch Solidarności.

Można śmiało dziś też powiedzieć, że wyzwolił w Polakach energię i siłę, która zmieniła oblicze nie tylko Polski, ale i współczesnego świata.

Dzisiaj, prawie po 30. Latach od pierwszych wolnych wyborów, jego przesłanie wciąż jest żywe i aktualne. Cieszymy się niezmiernie, że 27. Bieg Papieski, a 20. w Karlinie zbiega się z tak ważnym i symbolicznym jubileuszem.

www.szczecin.tvp.pl

Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ