newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner spis.jpg
baner DOOR TO DOOR.png
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Gmina Karlino realizuje projekt „PRZEJMOWANIE KONTROLI NAD SYTUACJAMI KRYZYSOWYMI W OBSZARACH TRANSGRANICZNYCH”
06 / 05 / 2021 | Michał | wyświetleń: 99

 Belka z logotypami.

Gmina Karlino realizuje projekt „PRZEJMOWANIE KONTROLI NAD SYTUACJAMI KRYZYSOWYMI W OBSZARACH TRANSGRANICZNYCH”.

Projekt służy wymianie doświadczeń w zakresie zapobiegania sytuacjom kryzysowym w szerokim rozumieniu.

W ramach jego realizacji planowane są spotkania on-line sztabów kryzysowych i burmistrzów po stronie polskiej i niemieckiej. Punktem wyjścia  do wspólnych rozmów będzie bieżąca sytuacja związana z pandemią COVID-19. Rezultatem projektu będzie współpraca trzech przygranicznych gmin partnerskich Karlino, Wolgast i Dargun w celu wypracowania zasad bezpieczeństwa dla mieszkańców i docelowo przejmowania kontroli nad sytuacjami kryzysowymi ogółem. Wypracowane zostaną działania, które pomogą reagować w przypadku wystąpienia takich sytuacji oraz pomogą w usuwaniu ich skutków.

W ramach projektu doposażone jest również Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego, m.in. w sprzęt komputerowy i sprzęt do sprawnej komunikacji pomiędzy służbami mundurowymi, a zespołem kryzysowym, co pozwoli na sprawne opanowywanie i monitorowanie sytuacji kryzysowych. Ważnym elementem tego doposażenia będzie Mobilny Integrator Radiowy , czyli  urządzenie pozwalające na zapewnienie wzajemnej komunikacji pomiędzy użytkownikami różnych systemów radiowych, które może być używane również jako tymczasowe centrum dowodzenia.

Przyrząd do pomiaru temperatury.

W ramach projektu zakupiono również terminale do pomiaru temperatury, które podniosą bezpieczeństwo w Urzędzie Miejskim w Karlinie, w Bibliotece, Ośrodku Kultury, szkołach, przedszkolu oraz Homanit Arenie w Karlinie.

Przyrząd do pomiaru temperatury.

Przyrząd do pomiaru temperatury.

Wartość projektu to 36420,84 euro, a dofinansowanie wynosi 85%.

Belka z logotypami.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)” w ramach naboru specjalnego COVID-19 w ramach Funduszu Małych Projektów „Walka z pandemią COVID-19 i jej konsekwencjami w Euroregionie Pomerania” w ramach „Funduszu Małych Projektów Komunikacja- Integracja-Współpraca” współfinansowanego z Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia –Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska.

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ