newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner spis.jpg
baner DOOR TO DOOR.png
WAKACJE BANNER.jpg
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Burmistrz Karlina otrzymał wyróżnienie im. Grzegorza Palki
02 / 11 / 2016 | Urszula | wyświetleń: 474

30 października 2016 roku już po raz XIX  na uroczystej gali w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich w Warszawie została wręczona Nagroda im. Grzegorza Palki. Jest ona najbardziej prestiżowym wyróżnieniem samorządowym w Polsce. Nadawana jest przez Ligę Krajową za wybitne zasługi dla  rozwoju samorządności terytorialnej. Liga Krajowa, zrzeszająca Ligi Miejskie i Ligi Wiejskie, opierająca swoją działalność o hasło: „Rodzina – Wspólnota lokalna – Ojczyzna”, promuje działania na rzecz kontynuacji demokratycznych reform w naszym kraju. Fundując Nagrodę im. Grzegorza Palki pragnie uhonorować jednego z  najwybitniejszych przedstawicieli polskiego samorządu terytorialnego, tragicznie zmarłego Prezydenta Łodzi – Grzegorza Palkę. Gdyby nie jego tragiczna śmierć  12 lipca 1996 roku, byłby on w kolejnych latach bardzo ważną postacią zarówno na łódzkiej jak i krajowej scenie politycznej. Nagroda im. Grzegorza Palki – czyli Samorządowy Oskar, to szczególny wyraz uznania wszystkich środowisk i opcji dla jego dokonań zarówno lokalnych jak   i krajowych.

W tym roku kapituła przyznała dziewięć nagród i sześć wyróżnień. Burmistrzowi Karlina Waldemarowi Miśko przyznano wyróżnienie  za integrowanie gmin dorzecza Parsęty dla ochrony środowiska i tworzenia przedsięwzięć gospodarczych przyjaznych środowisku naturalnemu oraz agroturystyki. 

Do laureatów, uczestników uroczystości i organizatorów list skierował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podkreślając, że „Reforma samorządu terytorialnego przywróciła Polakom prawo do kształtowania swoich środowisk”. Prezydent RP stwierdził, że „Z poświęceniem, odwagą i kreatywnością tysiące samorządowców i lokalnych działaczy stara się odpowiadać na potrzeby swoich wspólnot. Wykonana została ogromna praca, a inicjatywy podejmowane na różnych szczeblach samorządu mają coraz większy wpływ na tempo rozwoju cywilizacyjnego całego naszego kraju”. Prezydent RP wyraził uznanie i złożył serdeczne gratulacje Laureatom, podkreślając Ich dokonania, stwierdził m. in. „Dziękuję za trud i oddanie, za odpowiedzialną pracę i przywiązanie do swojej małej ojczyzny oraz tej dużej – Rzeczypospolitej.

 

     

Źródło: http://www.ligakrajowa.org.pl/aktualnosci/45/offset=0/LAUREACI-NAGRODY-IM-GRZEGORZA-PALKI-W-2016r.html

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ