newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner wakacje 2020.png
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Czytam z klasą „Lekturki spod chmurki”
29 / 05 / 2020 | Michał | wyświetleń: 150

Klasa II Szkoły Podstawowej im. Macieja Rataja w Karwinie, pod bacznym okiem wychowawcy Anny Kapeli, realizowała od początku roku szkolnego ogólnopolski projekt edukacyjny Czytam z klasą „Lekturki spod chmurki”. Ostatni III moduł realizowaliśmy zdalnie, ale to nie przeszkodziło nam w doskonaleniu umiejętności czytania i recytacji oraz w świetnej zabawie.


Było ciekawie, wesoło i kolorowo. Dzieci z zainteresowaniem i zaangażowaniem pracowały nad kolejnymi zadaniami projektu. Jak zawsze starały się by jak najlepiej wypaść i aktywnie uczestniczyć w projekcie. Poznały twórczość i życiorysy J. Tuwima i J. Brzechwy. Uzupełniły kolejne strony lekturnika i dokonały samooceny. Czytały i recytowały wiersze. Spośród przeczytanych wierszy wybrały ten, który najbardziej im się spodobała. Wykonały sylwetę głównego bohatera oraz wykorzystując różne techniki pokazały się w inscenizacji, do której zaprosiły rodziców i rodzeństwo.


 

Zaprezentowały Kotka, Murzynka Bambo, Pana Hilarego, Żabę, Lenia i wielu innych wspaniałych bohaterów. Wykonały plakaty przedstawiające autorów wierszy oraz zaprezentowały się w pokazie mody inspirowanej wierszem.

Prace zachwycały kreatywnością uczniów i rodziców, którzy spędzając czas z dziećmi włączali się do zadań i świetnie się bawili tworząc inscenizację wybranego przez dziecko wiersza.


Bardzo dziękuję moim wychowankom za wspólną edukacyjną przygodę w rozwijaniu umiejętności czytania i kształtowania nawyku obcowania z książką. Wam drodzy Rodzice za wsparcie i zaangażowanie, bo bez Was w obecnej sytuacji trudno by było wykonać wszystkie zadania.

Wychowawca klasy Anna Kapela

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ