newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner wakacje 2020.png
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
28. Bieg Papieski został odwołany
11 / 05 / 2020 | Michał | wyświetleń: 217


Drodzy biegacze oraz kibice sportowi,

Ostatni okres czasu wywrócił Wasze i nasze życie "do góry nogami". Wszystko „stanęło do góry nogami”. Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zmieniła prawie cały świat i nasze dotychczasowe życie. Powoli wracamy do normalnego życie, krok po kroku ma być odmrażana gospodarka i poszczególne sfery naszego życia społecznego. To, co do niedawna było abstrakcją, wizją nierealną – obecnie jest realną częścią naszego życia.

To czas bardzo trudny, każdy z nas boi się o zdrowie i życie naszych bliskich oraz współpracowników. Na co dzień mamy do czynienia z niewidzialnym mikroskopijnym wrogiem, który z dnia na dzień tzw. grubą kreską odciął nas od dotychczasowego stylu życia, zabierając nam wolność i swobodę, a w zamian dał strach, obawę, lęk, niepewność.

Musimy być czujni, bowiem niewidoczny wirus rozprzestrzenia się niezwykle szybko w skupiskach ludzkich. Może na początku byliśmy źli na fakt, iż nasze władze wydały zakaz dotyczący imprez masowych i zamknięcia wielu obiektów. My z dnia na dzień też zamknęliśmy Halę Homanit Arena, pozbawiając Was miejsca rekreacji, ale jak się okazało, było to jedyną i słuszną decyzją. To, że dotychczas w Karlinie nie stwierdzono koronawirusa, nie oznacza, że możemy być pewni, że do nas nie zawita.

Pierwszy kwartał 2020 roku to czas przygotowywania się do wielu imprez sportowych, w tym do naszej czołowej imprezy sportowej na mapie Gminy Karlino – tj. do 28. Biegu Papieskiego. Przygotowywaliśmy się do tej imprezy pod kątem logistycznym, sponsorskim, dopracowywaliśmy dokumentację i załatwialiśmy wiele mniejszych i większych kwestii, które finalnie umożliwiały nam realizację przedsięwzięcia na wysokim poziomie organizacyjnym.

Niestety pandemia pokrzyżowała plany organizacyjne wszystkim organizatorom imprez, w tym imprez sportowych, w tym także i nam. Stopniowe odmrażanie gospodarki przewiduje dopiero w trzecim etapie możliwość organizacji imprez sportowych, ale tylko do 50 osób (w otwartej przestrzeni bez udziału publiczności). Zatem – z wielkim bólem serca zmuszeni jesteśmy odwołać tegoroczną 28. edycję naszego biegu. Taka sytuacja ma miejsce pierwszy raz w wieloletniej tradycji naszego biegu, ale zostaliśmy do tego zmuszeni. Cóż spotkamy się na starcie 13.06.2021r.

Nam – podobnie jak Wam – również jest ciężko. Decyzję podjęliśmy z wielkim bólem serca i z wielkim rozczarowaniem. Tego się nie spodziewaliśmy. Musimy pamiętać, że tylko dzięki wspólnym wysiłkom, czujności, dzięki przestrzeganiu ustalonym podstaw bezpieczeństwa: mycie ręce, zachowanie dystansu społecznego i w miarę możliwości pozostanie w domach, mamy szansę na lepsze jutro. Po każdej burzy wychodzi słońce. Tak samo będzie i teraz. Nie wiemy jeszcze kiedy, ale wierzymy, że tak szybko, jak to możliwe. Jesteśmy pewni, że uśmiech i emocje sportowe zagoszczą w nas i dzięki temu wspólnie dotrzemy do mety - wygramy z mikrobem i wspólnie będziemy celebrować 28. Bieg Papieski w 2021 roku.

ZOSTiR

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ