newsletter.png
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Ferie 2020 baner maly.jpg
Logo_zlot_1.png
BIEG PAPIESKI baner na FB 2020.JPG
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Blisko 5 mln dofinansowania dla Karlina !
23 / 05 / 2018 | Michał

21.05.2018 odbyło się w  obecności Członek Zarządu WZP  Anny Mieczkowskiej podpisanie dwóch ważnych umów o dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020.

 

Pierwszy projekt to „Modernizacja energetyczna budynków mieszkalnych wielorodzinnych w Karlinie”.


Projekt polega na przeprowadzeniu gruntownej, kompleksowej modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Ma to na celu poprawę efektywności energetycznej budynków (zmniejszona energochłonność). Poprzez zmniejszenie zużycia energii osiągnięty zostanie efekt ekologiczny w postaci zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery.

 

Projekt dotyczy dwunastu budynków mieszkalnych na terenie gm. Karlino: ul. Koszalińska 98, ul. Szczecińska 22, ul. Szymanowskiego  8, ul. Koszalińska 65, ul. Koszalińska 62/62B, ul. Szymanowskiego 6, ul  Okrzei 1, ul. Koszalińska 63, ul. Białogardzka 5,  ul. Białogardzka 16, Pl. Jana Pawła II 20, ul. Lubiechowo 34.

Kwota dofinansowania to 2 482 358,38 zł, co stanowi około 85%  wartości wydatków kwalifikowalnych projektu.

Drugim projektem jest „Przebudowa wraz z zakupem wyposażenia sal dydaktycznych Zespołu Szkół w Karlinie” – to inwestycja w infrastrukturę szkolnictwa zawodowego służąca dostosowaniu kształcenia do potrzeb rynku pracy   i regionalnych specjalizacji.Członek Zarządu WZP p. Anna Mieczkowska podkreśliła znaczenie rozwoju szkolnictwa w gminie Karlino oraz stwarzaniu doskonałych warunków do dalszego kształcenia młodzieży nie tylko z najbliższego sąsiedztwa:  „Projekt, który za chwilę razem z Burmistrzem Karlina Waldemarem Miśko podpiszemy dotyczy dalszego rozwoju szkolnictwa zawodowego, co mamy przyjemność obserwować już od wielu lat. W Karlinie oświata idzie z duchem czasu, poszerza swoje profile kształcenia oferując uczniom te zawody, które zyskują później oferty pracy. Otwarty zostanie nowy ciekawy kierunek, który z pewnością będzie cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Karlina czy powiatu białogardzkiego, ale również z ościennych powiatów. Młodzież będzie chciała kształcić się w pięknie wyposażonych nowoczesnych salach dydaktycznych, bo to daje gwarancję dobrego przygotowania, a później stania się konkurencyjnym na rynku pracy”.


Włodarz Karlina dodał, że „ważnym elementem projektu jest zaadoptowanie części gimnazjum na poczet powstającego Internatu wraz z jego wyposażeniem. Co ważne tego typu działania prowadzimy wspólnie z przedsiębiorcami, którzy wspierają gminę ponieważ to spowoduje, że w przyszłości nie będą mieli problemów z doborem wykwalifikowanych pracowników. Ponadto działania te wpisują się w szerszy program rozwoju naszej gminy m.in. już wkrótce powstanie nowy żłobek, ale i budowane są nowe osiedla, rozwijają się lokalne przedsiębiorstwa czego efektem są nowe miejsca pracy – to główne czynniki, które mają zachęcić do osiedlania się nowych mieszkańców w Karlinie”.


Przedmiotem projektu  jest adaptacja i wyposażenie Zespołu Szkół w Karlinie w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne do nauki zawodu (na nowo otwartym kierunku technik mechatronik). W wyniku realizacji projektu wyposażone zostaną w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne: pracownia rysunku technicznego, pracownia komunikacji w języku obcym, pracownia do prowadzenia zajęć z przedmiotu montaż i pomiary elementów i zespołów mechatronicznych oraz doposażona zostanie pracownia elektrotechniki i elektroniki.

Ważnym uzupełnieniem projektu będzie przebudowa i adaptacja części budynku szkolnego na pomieszczenia internatu dla 60 uczniów (w tym dla dwóch osób o ograniczonej zdolności poruszania się).

Całkowita wartość wszystkich zadań to 2 525 140,92 zł

Kwota dofinansowania:  2  146 369,77 zł

Prace w budynku szkoły już trwają a nowy internat powstaje w błyskawicznym tempie.

Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ