newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Ubysławice
14 / 05 / 2015 | Administrator

Dawna nazwa niemiecka: Rüwolsdorf. Jest to wieś sołecka licząca 88 mieszkańców (wg danych na dzień 26.09.2014r.), o powierzchni 299 ha. Sołtysem jest p. Piotr Pokrywka. Miejscowość położona jest wśród pól równinnych, 30 m n.p.m., przy granicy z gminą Biesiekierz, w odległości 12 km na północny – wschód od Karlina w kierunku Kołobrzegu i 8,5 km na wschód od drogi wojewódzkiej nr 163 Kołobrzeg – Wałcz.

W sołectwie znajdują się ciekawe obiekty, takie jak:

  • Zagroda nr 2 – budynek mieszkalny, z końca XIX w., szachulcowo – murowany.
  • Zagroda nr 18 – budynek mieszkalny murowany w stylu neoklasycystycznym z końca XIX w.

W Ubysławicach funkcjonuje świetlice wiejska. Działalność świetlicy oparta jest na prowadzeniu stałych form oraz organizowaniu imprez kulturalnych dla dzieci i młodzieży. Placówka wykorzystywana jest również do przeprowadzania imprez okolicznościowych oraz do organizowania zebrań wiejskich. Organizowane są tutaj imprezy: Andrzejki, Mikołajki, Wigilia dla mieszkańców, spotkanie opłatkowe z dziećmi, Walentynki, Dzień Matki, Dzień Dziecka. Oprócz tego organizowane są gry i zabawy dla dzieci oraz turnieje tenisa stołowego, gier stolikowych i dyskoteki. Zajęcia zorganizowane odbywają się w piątki i soboty w godz. 16:00-19:00.

Do dyspozycji najmłodszych mieszkańców jest plac zabaw, który powstał w ramach projektu pn. „KSZTAŁTOWANIE ŚWIADOMOŚCI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA POPRZEZ UDOSTĘPNIENIE STREF REKREACJI NA TERENIE MIASTA I GMINY KARLINO”, realizowanego na terenie gminy Karlino dzięki dofinansowaniu w ramach Norweskich Mechanizmów Finansowych.

Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ