newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
Plansza Piosenka 2021 RETRANSMISJA.png
baner DOOR TO DOOR.png
1 LISTOPADA mały.png
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Dzień Osadnika
27 / 03 / 2014 |

W 2010 roku Gmina Karlino rozpoczęła cykl działań mających na celu odkrywanie naszej historii, tożsamości miejsca. Traktuje ją jako ważny element w rozwoju miasta. Każdego roku podejmujemy się organizacji tzw. spotkań historii w formie małych konferencji popularno – naukowych. Każdy rok poświęcony jest innej postaci, związanej z Karlinem. W odkrywaniu historii, staramy się pamiętać o wszystkich pokoleniach, które budowały Karlino, które miały swój wkład w dzisiejszy wygląd miasta, życie społeczno – gospodarcze. Nie zapominamy również o tych, którzy po 1945 roku przybyli na nasze ziemie, by tutaj się osiedlić i żyć.

W roku 2014 Gmina Karlino pragnie kontynuować odkrywanie tożsamości historycznej i budowanie dialogu i pomostu pomiędzy pokoleniami oraz mieszkańcami Euroregionu Pomerania. Organizowanie tej imprezy to ukłon w stronę ludzi, którzy budowali na naszych ziemiach zręby polskiej państwowości, to jedyna w swoim rodzaju okazja do obcowania z żywą historią. Kontynuując nasze budowanie tożsamości historycznej w roku bieżącym realizujemy projekt pn. „Przez stulecia. O skarbach archeologicznych ziemi karlińskiej”, który jest organizowany w ramach Dnia Osadnika

W dniach 4-6.03.2014r. Gmina Karlino organizuje cykl imprez i spotkań towarzyszących temu wydarzeniu, w celu uhonorowania poprzednich pokoleń oraz współczesnych mieszkańców Karlina – wszystkich tych, którzy na co dzień swoją pracą i postawą budowali i budują historię naszej małej Ojczyzny – Gminy Karlino. Kontynuując wypracowany w ostatnim czasie model organizacji imprez miejskich, do współpracy zapraszamy najmłodszych mieszkańców Gminy – przedszkolaków, uczniów naszych szkół, by od najmłodszych lat budować tzw. społeczeństwo obywatelskie.

Szczegóły w zakładkach poniżej.


Załączniki:
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ