newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Gościnko
16 / 12 / 2014 | Administrator

Dawna nazwa niemiecka: Klein Jestin. Jest to wieś sołecka licząca 145 mieszkańców (wg danych na dzień 26.09.2014r.), o powierzchni 368 ha. Sołtysem jest p. Beata Klepuszewska. Miejscowość położona jest w odległości 11 km na zachód od Karlina, przy drodze krajowej nr 6 Szczecin – Gdańsk, 44 m n.p.m.

W sołectwie znajdują się ciekawe obiekty:

  • Budynek mieszkalny – zagroda nr 9, z końca XIX w., murowany;
  • Budynek mieszkalny – zagroda nr 12, z II poł. XIX w., murowany – szachulcowy z gliny;
  • Budynek mieszkalny – zagroda nr 23, z początku XX w., murowany – szachulcowy, gliniany.

W sołectwie funkcjonuje świetlica wiejska, która w 2012r. przeszła kapitalny remont oraz została rozbudowana. Zakres wykonywanych prac w ramach projektu pn. „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie powiatów: białogardzkiego, drawskiego, kołobrzeskiego, szczecineckiego i świdwińskiego” objął m.in. wykonanie docieplenia ścian fundamentowych, dachu oraz ścian elewacyjnych, wykonanie nowej stolarki okiennej, węzła cieplnego w oparciu o pompę ciepła, a także wykonanie instalacji elektrycznej, nowej instalacji odgromowej, instalacji oświetlenia zewnętrznego oraz wykonanie kominka z wkładem grzewczym. Budynek zyskał nowy kształt poprzez budowę nowej części świetlicy, w której zostały wykonane m.in. prace związane z montażem instalacji sanitarnych centralnego ogrzewania oraz instalacji elektrycznej. Zakres prac obejmował również zagospodarowanie terenu wokół świetlicy, w tym wykonanie drogi dojazdowej oraz parkingu. Obecnie działalność świetlicy oparta jest na prowadzeniu stałych form oraz organizowaniu imprez kulturalnych dla dzieci i młodzieży. Placówka wykorzystywana jest również do przeprowadzania imprez okolicznościowych oraz do organizowania zebrań wiejskich. Organizowane są tutaj imprezy: Andrzejki, Mikołajki, Wigilia dla mieszkańców, spotkanie opłatkowe z dziećmi, Walentynki, Dzień Matki, Dzień Dziecka. Oprócz tego organizowane są gry i zabawy dla dzieci oraz turnieje tenisa stołowego, gier stolikowych i dyskoteki. Świetlica czynna jest w czwartki (16:00-19:00) i soboty (18:30-21:30).

Mieszkańcy Gościnka mają do dyspozycji trawiaste boisko sportowe oraz plac zabaw dla dzieci, który powstał w ramach projektu pn. „KSZTAŁTOWANIE ŚWIADOMOŚCI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA POPRZEZ UDOSTĘPNIENIE STREF REKREACJI NA TERENIE MIASTA I GMINY KARLINO", realizowanego na terenie gminy Karlino dzięki dofinansowaniu w ramach Norweskich Mechanizmów Finansowych.

Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ