newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner wakacje 2020.png
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Wiecha zawisła na budowanej świetlicy w Karlinku
13 / 08 / 2019 | Magda | wyświetleń: 385

 

14.08.2019 r. zakończono ważny etap budowy świetlicy w miejscowości Karlinko. To ważne miejsce sprzyjać będzie jeszcze lepszej integracji mieszkańców. 

"Wiecha" to  symbol zamknięcia stanu surowego budynku.

 

W uroczystości wzięli udział włodarze Gminy Karlino, sołtysi Karlinka Piotr Świętlicki i Jan Podsiadło oraz przedstawiciele Rady Sołeckiej a także przedstawiciele wykonawcy.

Ostatnie gwoździe do krokwi wbiły panie kierownik budowy oraz przedstawicielka gminy.

Burmistrz -Waldemar Miśko podkreślił, że jest to ważna inwestycja dla mieszkańców sołectwa i ma nadzieję, że już wkrótce miejsce będzie tętniło życiem, pochwalił również wykonawcę za szybkie tempo prac.

 

Gmina Karlino otrzymała dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji typu "Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii" na projekt "Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Karlinko".


 

05.10.2018 wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Tomasz Sobieraj podpisał z burmistrzem Karlina Waldemarem Miśko umowę, która dała zielone światło dla budowy świetlicy.

Wartość operacji: 797.057,29 zł - w tym wartość kosztów kwalifikowalnych do dofinansowania wynosi 735.557,29 zł. Przyznana pomoc finansowa ze środków PROW 2014-2020 wynosi 63,63% wartości kosztów kwalifikowalnych co przekłada się na wartość 468.034,00 zł.

Inwestycja powinna zakończyć się wiosną 2020 r.

Budynek świetlicy wiejskiej w Karlinku wykonywany jest  w podobnej postaci w jakiej wykonane są świetlice wiejskie w Syrkowicach i w Mierzynie. Wyposażony zostanie w innowacyjną instalację ogrzewczą w postaci ogrzewania podłogowego z odnawialnym źródłem ciepła w postaci pompy ciepła typu powietrze/woda o mocy 14 kW i zapotrzebowaniu na moc elektryczną wynoszącym 3,2 kW. Moc elektryczna dla pompy ciepła, zapewniona ma być również ze źródeł odnawialnych tj. przez panele fotowoltaiczne o mocy 4 kWp zamontowane na dachu budynku. W przypadku gdyby niekorzystne warunki atmosferyczne (opady, zachmurzenie - utrudniające pracę paneli fotowoltaicznych; wyjątkowe mrozy - wymagające wspomagania powietrznej pompy ciepła) nie zapewniały możliwości pracy wskazanych odnawialnych źródeł energii, pompa ciepła wyposażona jest również w grzałkę elektryczną o mocy 9 kW.

Dzięki realizacji inwestycji sołectwo Karlinko zyska miejsce spotkań i integracji lokalnej społeczności, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli jeszcze aktywniej działać na rzecz jego rozwoju.

 

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
08 / 07 / 2020 | Michał
grafika