newsletter.png
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Ferie 2020 baner maly.jpg
Logo_zlot_1.png
BIEG PAPIESKI baner na FB 2020.JPG
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
„Partnerskie wianki na powitania lata- Karlino 2019”
24 / 06 / 2019 | Ewa | wyświetleń: 350

Święto ognia i wody, słońca i księżyca, urodzaju i płodności, radości i miłości- Noc kupały. Noc Świętojańska to wspaniała tradycja, którą w Karlinie podtrzymuje się od wielu lat. W tym roku odbyła się pod hasłem: „Partnerskie wianki na powitanie lata”. Polsko-niemieckie spotkanie partnerskie pod tym hasłem było dofinansowane w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg VA Komunikacja- Integracja- Współpraca, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu współpracy VA- Pomorze Przednie/ Brandenburg/ Polska w ramach celu Europejska Współpraca Terytorialna Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

 

22.06.2019r na przystani kajakowej Wodnik w Karlinie mieszkańcy z całego regionu świętowali początek lata i Noc Kupały. Bogatą w atrakcje imprezę Karlino zorganizowało w partnerstwie z zaprzyjaźnionymi miastami z Niemiec – Dargun i Wolgast.

 1

2

11

Uroczystość rozpoczęła Orkiestra dęta pod batutą Pana Franciszka Stańczyk, następnie scena nabrała kolorów za sprawą sekcji wokalnej Karlińskiego Ośrodka Kultury. Wystąpiła też młoda wokalistka Natalia Michułka oraz wielokrotnie już nagradzany Michał Słobodzian).

3

1

Występy najmłodszych zawsze najbardziej nas wzruszają dlatego występom tanecznym Taneronek i Crazy Step towarzyszyła duża  liczba widzów.

1

Partnerski Turniej to już tradycja imprezy na karlińskiej przystani. Cztery drużyny (Wolgast, Dargun, Karlino, Strażacy) i sześć konkurencji w walce o złoty puchar. Konkurencje były różnorodne m.in.: toczenie piłeczki w tunelu, przekładanie koszulek, przekładanie wianka, łowienie ryb, rzut lotką oraz skoki z piłeczką.  Burmistrz Karlina Waldemar Miśko poprowadził naszą drużynę na drugie miejsce. Wygrała drużyna Dargun, a na trzecim i czwartym miejscu znalazły się drużyny Wolgast i Strażacy.

7

 8

9

10

26

Najodważniejsi spróbowali swoich sił w przejeździe rowerem po kładce na rzece. Burmistrz Karlina Waldemar Miśko pokonał dystans 6,5 metra, po czym skąpał się w rzece Radew. Kolejni śmiałkowie również powpadali do wody. W tym roku nikt nie dojechał do końca, ale najdłuższy odcinek należał do Dawida Dubelak, który pokonał 7 metrów.

12

13

13

Zabawy nie było końca. Kajakarze w zawrotnej prędkości zmagali się z nurtem rzeki. I tak najszybszym okazał się Adam Szulc z czasem dwóch minut.

15

18

Młodzi utalentowani artyści wzięli udział w konkurencji plastycznej. Łącząc się w pary rysowali most na przystani kajakowej. Zwyciężył duet Patrycji i Roksany.

19

W tym roku podczas Nocy Świętojańskiej odbyła się akcja charytatywna  na rzecz Bartosza Smagorowicza - ucznia karlińskiego Zespołu Szkół zmagającego się z chorobą nowotworową.

1

2

Publiczność do tańca porwał Kris Talisman. Doskonały kontakt z publicznością i doskonała wspólna zabawa to wizytówki tego artysty, który dodatkowo obdarował publiczność płytami i gadżetami.

22

23

24

O godzinie 23.30 rozpoczęło się tradycyjne widowisko obrzędowe tzw. puszczanie wianków. Jak każdego roku  nie zabrakło odważnych, którzy wskoczyli do rzeki by wyłowić puszczone przez panny wianki.

31

35

Zakończeniu tej części widowiska towarzyszył cieszący oczy pokaz fajerwerków, które spłynęły wodospadem na moście kolejowym na przystani kajakowej w Karlinie.

33

34

Zabawa z DJ trwała do późnej nocy. To z pewnością doskonały początek lata i wakacji.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy, a szczególnie wolontariuszom, służbom mundurowym, mieszkańcom miasta i gminy Karlino.

Dziękujemy serdecznie sponsorom i partnerom, bez wsparcia których impreza nie mogłaby się odbyć:

 1

 

 

 

 


 

grafika
Galerie:
grafika
27 / 06 / 2019
Ewa
Ilość fotografii: 41
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ