newsletter.png
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
27. Bieg Papieski czyli radość, emocje i doskonała zabawa tylko w Karlinie!
10 / 06 / 2019 | Michał | wyświetleń: 808

243 to liczba uczestników biegu głównego oraz przeszło 800 dzieci i młodzieży, którzy już po raz 27. wzięli udział w największej imprezie biegowej w regionie!

9 czerwca 2019 roku z Domacyna na karliński stadion wystartowali miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu. W tym roku to najpierw uczestnicy biegu głównego przybiegli na metę, gdzie mieszkańcy Karlina tłumnie witali ich i oklaskiwali. 15 kilometrowy dystans najszybciej pokonali: Serhii Okseniuk 48.05, Nduva Boniface Mambua 48.05 oraz Oleksei Obukhovskyi z czasem 49:25.


Ogólna klasyfikacja do pobrania w załączniku.

Najszybszą kobietą była Tatiana Vilisowa z czasem 56:53, druga była Paulina Grzegórzek (57:17) a trzecią Oksana Oksenium  (57:36).

Na specjalnych wózkach zmagając się z własnymi słabościami i przeciwnościami losu bieg ukończyło 5 osób, wśród których najlepszy okazał się Michał Urtnowski ze Szczecina z czasem 25:23.


Wiarę w to, że wszystko jest możliwe przywraca Józef Szczeblewski, który już niejednokrotnie i nie tylko podczas biegu w Karlinie udowadniał, że granice istnieją tylko w naszych głowach. Z jedną nogą przebył już setki, jak nie tysiące biegowych kilometrów. Był jednym z tych biegaczy, którzy stanęli starcie i mecie podczas pierwszej edycji Biegu Papieskiego. To niesamowity człowiek.


Najstarszymi zawodnikami biegu urodzonymi w 1945 roku, którym udało się pokonać trasę 15 km byli p. Andrzej Wyganowski oraz p. Henryk Więzik z czasami 1:17:29 oraz 1:17:52. Najstarszą zawodniczą była p. Irena Lasota z Wałcza – 1951 rok urodzenia, która pokonała cały dystans w czasie w 1:23:02.
Po wręczeniu pamiątkowych medali oraz nagród przyszedł czas na biegi integracyjne najmłodszych oraz samorządowców, mieszkańców gminy Karlino a także seniorów.

 

W biegach integracyjnych wzięli udział uczniowie szkół podstawowych (rocznik 2003-2011), którzy mieli do pokonania dystans 150, 200, 400, 600 i 800 metrów oraz przedszkolaki  z roczników 2012-2016 z maksymalnym dystansem 150m. Emocji podczas biegów, zwłaszcza tych ostatnich-najmłodszych uczestników z pewnością nie brakowało. Rodzice energicznie  dopingowali swoje pociechy licząc na jak najlepszy rezultat swojego dziecka.


Sponsorem głównym biegów integracyjnych  dla dzieci i młodzieży w ramach XXVII Biegu Papieskiego im. św. Jana Pawła II był G.EN GAZ ENERGIA Sp. z o.o., który ufundował dla uczestników pakiety startowe, w tym koszulki oraz pamiątkowe medale dla wszystkich biegaczy, atakże  nagrody rzeczowe. Dzięki pracownikom firmy dzieci mogły uczestniczyć w warsztatach robienia latawców. Dziękujemy, że jesteście Państwo tak ważnym partnerem.


O oprawę muzyczną zadbał zespół ON-OFF i Jolanta Tubielewicz a aktualne wyniki oraz to wszystko co działo się na stadionie miejskim w Karlinie prezentował na bieżąco niezawodny Tomasz Rusiecki.


Wydarzeniu towarzyszyła atmosfera rodzinnego pikniku, a każdy kto nieco zgłodniał mógł skorzystać z bogatej oferty kawiarenki pod chmurką i zasmakować m.in. przepysznych ciast domowego wyrobu oraz nieco bardziej treściwych dań i przekąsek z grilla.


Dodatkową atrakcją tuż obok sceny była ścianka oraz ramki i tabliczki do wspólnych zdjęć. Ta wyjątkowa okazja na pamiątkowe zdjęcia z imprezy cieszyła się dużym zainteresowaniem.


W tym roku podczas XXVII Biegu Papieskiego  odbyła się akcja charytatywna  na rzecz Bartosza Smagorowicza - ucznia karlińskiego Zespołu Szkół zmagającego się z chorobą nowotworową. Wolontariusze  zbierali do puszek środki na leczenie tego młodego człowieka.Bieg Papieski to wydarzenie dla każdego miłośnika aktywnego spędzania wolnego czasu.Co roku bierze w nim udział coraz to liczniejsza grupa sportowców oraz amatorów, których łączy wspólna pasja jaką jest bieganie. Całe wydarzenie rok rocznie przyjmowane jest bardzo pozytywnie zarówno przez osoby uczestniczące jak i zaproszonych gości. Jest to doskonała okazja do wspólnej zabawy w doborowym gronie, a także do propagowania zdrowego stylu życia bez względu na wiek, płeć czy status społeczny. W tym dniu najważniejsza jest pasja i zamiłowanie do biegania!

Taką właśnie pasją wykazują się niesamowici karliniacy z Karlinobiegaj, którzy w tym roku postawili sobie dodatkowe wyzwanie. Oni wystartowali już o 10:00 z mety na stadionie miejskim i ruszyli w stronę startu w Domacynie. Jak tam już dobiegli to wspólnie wystartowali z wszystkimi uczestnikami w drogę powrotną do Karlina. Biegli nie dla wyniku, ale dla integracji i wspólnej zabawy, wspólnie również z biegającymi morsami z KRA Karlino.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy, a szczególnie wolontariuszom, służbom mundurowym, mieszkańcom miasta i gminy Karlino a także wesołym Sikoreczkom z KGW z Kowańcza.


Dziękujemy serdecznie sponsorom i partnerom, bez wsparcia których impreza nie mogłaby się odbyć:

Dziękujemy za pomoc w promocji wydarzenia patronom medialnym.

grafika
Galerie:
grafika
10 / 06 / 2019
Michał
Ilość fotografii: 89
grafika
10 / 06 / 2019
Michał
Ilość fotografii: 43
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ