newsletter.png
WAKSY BANER 2019 mały.png
baner piosenki 2019 mały.png
monitor maly.jpg
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
„Dzieciaki Mleczaki”
07 / 02 / 2019 | Michał | wyświetleń: 565

Od września dzieci z grup „Tygryski”, „Kłapouszki”, „Pszczółki”, „Kangurki” i „Króliczki” realizowały program edukacyjny „DZIECIAKI MLECZAKI”. Program ten powstał z inicjatywy Polskiej Izby Mleka.


Celem programu jest m.in.: wzrost świadomości dzieci nt roli mleka i produktów mlecznych, edukacja nt walorów mleka i jego przetworów, kreowanie mody na picie mleka od najmłodszych lat. Wychowankowie poprzez organizowanie różnorodnych sytuacji edukacyjnych uczyli się jak ważne dla naszego organizmu jest spożywanie mleka i produktów mlecznych. 


Na organizowanych zajęciach w ramach projektu dowiedzieliśmy się, w jakich produktach mlecznych możemy znaleźć mleko. Dzieci kosztowały wybrane produkty, po czym określały, który produkt wyprodukowany został z mleka. Dzięki historyjce obrazkowej „Jak powstaje mleko?” ustalaliśmy także, jaką drogę musi odbyć mleko, aby trafić od rolnika na sklepową półkę. Na zakończenie cyklu zajęć wykonaliśmy także pyszne desery mleczne. Zorganizowaliśmy także w naszych salach kąciki tematyczne „Gdzie znajdziemy mleko”, w którym gromadziliśmy najróżniejsze opakowania po produktach zawierające w swoim składzie mleko oraz wykonaliśmy zdrowe kanapki z produktami mlecznymi.


Przedszkole Miejskie w Karlinie

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ