newsletter.png
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
FB_KE_akademia_szerokopasmowa-1280x640.jpg
RELACJA BANER kws 2019 MAŁY.png
monitor maly.jpg
baner twój pit mały.png
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
re sesja.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
KMZB.png
obywatel_slider.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Karlińskie Wieże Sukcesu 2018
12 / 02 / 2018 | Michał | wyświetleń: 1108

9 lutego 2018r. w Homanit Arenie w Karlinie odbyła się uroczystość wręczenia Karlińskich Wież Sukcesu. To okazja do spotkania wszystkich środowisk naszej gminy, ale również czas podsumowań oraz prezentacji planów na przyszłość.


Podsumowaniem ubiegłego roku był film, jednak najważniejsi w naszej gminie są ludzie- co podkreślił burmistrz Waldemar Miśko – przedstawiając ambitne plany na  bieżący rok. W tym roku Gmina Karlino rozpocznie budowę 3 budynków – 2 bloków nowych mieszkań komunalnych oraz budynku socjalnego, równolegle prowadzona będzie przebudowa pomieszczeń dawnego komisariatu, gdzie powstanie nowy żłobek. Nowe, dodatkowe miejsca powstaną również w istniejącym żłobku. Na inwestycje te gmina pozyskała dofinansowanie Banku Gospodarstwa Krajowego, ale również ogromne wsparcie daje nam firma Homanit. Nie musiałem długo przekonywać Pana Fritza Homanna, żeby w tym roku wsparł budowę wszystkich trzech budynków. Firma przekaże na ten cel 1 350 000 zł. Na nowy żłobek pozyskaliśmy dofinansowanie z rządowego programu Maluch +, a także z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Dzięki dofinansowaniu z RPO WZ powstaje również internat i doposażone zostanie Technikum w Karlinie. Ten cykl działań skierowany jest właśnie do naszych mieszkańców i przyszłych mieszkańców. Chcemy tworzyć doskonałe warunki do rozwoju i życia na miejscu w Karlinie – od żłobka poprzez dobrej jakości szkolnictwo, aż po miejsce pracy w nowoczesnym zakładzie z możliwością otrzymania mieszkania komunalnego. Za te działania Gmina otrzymała w 2017 r. nagrodę Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości na etapie krajowym – to potwierdza, że jest to właściwy kierunek.


Jednak na sukces składają się również działania przedsiębiorców, organizacji oraz osób fizycznych i prawnych, które realizują swoje cele wspierając rozwój Gminy Karlino i budując jej potencjał na przyszłość. I dla nich właśnie ustanowiono Karlińskie Wieże Sukcesu.


„Karlińska Wieża Sukcesu” to doroczna Nagroda Burmistrza Karlina. Nagroda ta ma charakter honorowy. Nagroda „Kalińska Wieża Sukcesu” jest jedynym laurem, przyznawanym przedsiębiorcom i osobom fizycznym i prawnym działającym na rzecz lokalnej społeczności przez Gminę Karlino. „Kalińska Wieża Sukcesu” to nagroda prestiżowa, podkreślająca rolę nagrodzonego, jaką spełnił w rozwoju Gminy Karlino.

Pomysłodawcą ustanowienia nagrody jest burmistrz Karlina – Waldemar Miśko. Autorem projektu statuetki jest pracownia Vero Arte ze Szczecina, wykonująca ręcznie autorskie statuetki metodą odlewu w formach piaskowych. 

Statuetka „Karlińska Wieża Sukcesu” to model wieży wiertniczej,  o wysokości ok. 26cm. Na przedniej ściance wycięte są otwory układające się w kształt stopni/schodów,  co nawiązuje do dążenia do sukcesu, wspinania się na szczyt.  Dwie "ściany" statuetki - jedna wykonana jest ze szlifowanej stali nierdzewnej, druga ze szkła -  szkło piaskowane odzwierciedlają wieżę wiertniczą ropy naftowej, dzięki której Karlino stało się słynne w całej Polsce i w Europie i nadal jest kojarzone z tym wydarzeniem. Wewnątrz statuetki znajduje się rdzeń (wiertło) wykonane ze stali nierdzewnej. Całość ustawiona jest na czarnym, granitowym postumencie, do którego dołączona jest grawerowana tabliczka z nazwą nagrody, rokiem przyznania, laureatem i kategorią, w której została ona przyznana.


Celem jej ustanowienia jest z jednej strony promowanie i nagradzanie najlepszych przedsiębiorstw Gminy Karlino, inspirowanie rozwoju przedsiębiorstw, promowanie postaw proinwestycyjnych i zwiększenie konkurencyjności karlińskich przedsiębiorstw, a z drugiej strony  wskazanie osób, które całą swoją energię i wolny czas poświęcają dla dobra i rozwoju naszej małej ojczyzny, które spełniając swój obywatelski obowiązek łamią stereotypowe podejście, stając się liderem wśród mieszkańców.

Oceny zgłoszonych podmiotów dokonuje co roku Kapituła Nagrody powołana przez Burmistrza Karlina, w jej  skład wchodzą przedstawiciele lokalnego środowiska i najbliżsi współpracownicy Burmistrza Karlina, który jest przewodniczącym Kapituły i reprezentuje Kapitułę podczas wręczenia Nagród.


Od 2014 r. Karlińskie Wieże Sukcesu zostają  przyznane w 4 kategoriach:

1.gospodarka

2. oświata, kultura i sport

3. działacz społeczny

4. nagroda specjalna

W tym roku Karlińskie Wieże Sukcesu przyznane zostały już po raz ósmy.


Wręczenie nagród rozpoczęto w kategorii gospodarka:

– Nagroda w tej kategorii  jest przyznawana corocznie przedsiębiorcom zarejestrowanym lub działającym na terenie Gminy Karlino, rolnikom lub osobom fizycznym prowadzącym działalność rolniczą lub około rolniczą. Przedsiębiorcy nominowani w tej kategorii powinni spełniać następujące warunki: produkować wyroby lub oferować usługi cieszące się uznaniem konsumentów, stosować nowoczesne ekologiczne technologie produkcji oraz metody zarządzania i marketingu zapewniające sukces rynkowy w zmieniającej się gospodarce, inwestować w rozwój firmy, stwarzać dobre warunku pracy i płacy pracownikom, wdrożyć konkretne rozwiązania innowacyjne lub technologiczne (produkt lub usługę) w oparciu o normy ekologiczne.

W kategorii GOSPODARKA nagrodzono:

1. WOOD FORM SP. Z O.O.


Firma zatrudniająca 25 osób  jest producentem okleiny drewnianej, którą dostarcza producentom mebli. Działając w Koziej Górze firma stworzyła miejsce pracy dla mieszkańców naszej gminy oraz doskonale się rozwija zwiększając możliwości produkcyjne. Firma posiada świetnie wyposażony  park maszynowy, który daje możliwość realizowania  indywidualnych zleceń klientów i w 2017 r. zakupiła kolejne nowe maszyny. Produkty firmy cechuje najwyższa jakość, a do zrobienia forniru  firma wybiera  liściaste gatunki drewna, których dodatkowym atutem jest  fakt, że zwykle posiadają one ciekawszą fakturę i ułożenie słoi. Materiał do produkcji okleiny  sprowadzany jest przede wszystkim z Niemiec, jak również realizowane zamówienia pochodzą przede wszystkim z rynków zachodnich (Niemcy, Dania), dostarczając im wyroby polskiej produkcji. Firma cały czas się rozwija, w roku bieżącym zamierza wydzierżawić bądź wybudować nową halę, a tym samym zwiększyć zatrudnienie. Pamiętając o wspieraniu rozwoju lokalnego firma wspiera działania klubu KSW Róża Karlino poprzez wsparcie finansowe dla Mateusza Polskiego, dzięki czemu nasz zawodnik może osiągać coraz większe sukcesy. To bardzo ważne wsparcie i wkład w rozwój Gminy Karlino.

2.  Zdzisław Jodko Zakład Usługowo-Handlowy „JOD-KAR”


Firma Zdzisław Jodko Zakład Usługowo-Handlowy "JOD-KAR istnieje na rynku od 1997 roku. Posiada wykwalifikowaną kadrę, specjalistyczny sprzęt oraz doświadczenie na rynku odpadów komunalnych, dzięki czemu oferuje usługi o wysokim standardzie jakościowym. Zatrudnia 11 pracowników. Do głównych obszarów działalności firmy należy odbiór stałych odpadów komunalnych, zarówno segregowanych, jak i zmieszanych. Oprócz wywozu odpadów komunalnych zajmuje się odbiorem odpadów przemysłowych, budowlanych oraz rozbiórkowych. Baza firmy mieści się na terenie Karlina, co gwarantuje terminowość w realizacji zleceń.

Firma posiada  specjalistyczne pojazdy przeznaczone do wywozu śmieci oraz współpracuje z instytucjami, firmami oraz osobami fizycznymi. Odpady odbiera nie tylko w Gminie Karlino, a także w sąsiednich gminach, w  Rymaniu  i Sławoborzu.

Mimo 20 letniego doświadczenia,  firma JOD-KAR wciąż się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dzięki czemu jest w stanie dostosować swoje usługi do wymagań każdego, nawet najbardziej wymagającego Klienta. Rozwijając się wspiera również działania gminy będąc sponsorem organizowanych w gminie Karlino wydarzeń.

3. Janusz  Mazur Prezes Stowarzyszenia przy Pałacu w Lubiechowie


Janusz Mazur to przedsiębiorca - wizjoner z pasją do zabytków. Śmiało można powiedzieć, że podniósł Pałac w Lubiechowie z ruin stwarzając nowe możliwości dla całej miejscowości. To dzięki jego zaangażowaniu obiekt już wkrótce rozpocznie działalność. Dokonując odbudowy tego zabytku pracuje również na rzecz integracji środowisk lokalnych. Powołał stowarzyszenie, które organizuje imprezy integracyjne dla całego sołectwa i nie tylko. Skutecznie pozyskuje finansowanie zewnętrzne, a efekty prac i ogrom wykonanych inwestycji można zobaczyć porównując zdjęcia zrujnowanego pałacu sprzed kilku lat ze stanem obecnym. To dzięki jego zaangażowaniu oraz poświęceniu każdej wolnej chwili, sił i energii obiekt odzyskuje swój dawny blask. Niewielu jest ludzi tak zaangażowanych w zachowanie naszego dziedzictwa, ale Pan Janusz Mazur z pewnością część serca ma w Lubiechowie.

4. Marek Anusz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „RAMPA”


Prowadzi działalność gospodarczą od 1996 roku, skutecznie wdrażając nowoczesne rozwiązania w swoim zakładzie wulkanizacyjnym. Świadczy usługi na wysokim poziomie zapewniając bezpieczeństwo mieszkańcom gminy i regionu. Dodatkowo Marek Anusz reprezentuje Karlino w Radzie Powiatu i działa na rzecz naszej gminy.

Kolejna kategoria to oświata, kultura i sport- nagroda w tej kategorii  jest wyrazem szczególnego wyróżnienia i uznania dla osób fizycznych i prawnych, które wnoszą wkład w rozwój karlińskiej oświaty, sportu, kultury i promocji Gminy Karlino oraz osób, które swoją pracą przyczyniają się do budowania wizerunku Gminy Karlino na zewnątrz.

W kategorii oświata, kultura i sport nagrodzono:

1. Mirosław Skórka


Trener drużyny seniorów MKS Sokół Karlino. Autorem sukcesu jest nie tylko dobrze przygotowane sportowe zaplecze, ale także dobrze wyszkolona kadra trenerska, która szkoląc wychowuje kolejne pokolenia sportowców.  Sukcesy trenera „Sokoła” są szczególne i zasługują na uznanie. To dzięki niemu już na 6 kolejek przed zakończeniem rozgrywek MKS Sokół Karlino zapewnił sobie historyczny awans do IV ligi! To ogromny sukces naszego lokalnego klubu. Na ten sukces zapracowali zawodnicy, ale nie byłby on możliwy bez ambitnego i skutecznego dowódcy jakim jest trener Mirosław Skórka.

2. Natalia Walczak


Zawodniczka MLUKS Karlino wróciła do Karlina z Mistrzostw Europy Kadetek w zapasach z brązowym medalem. Podczas odbywających się w dn. 25-30.07.2017 w Sarajewie zawodów Natalia Walczak wywalczyła brązowy medal w kategorii do 46 kg. Jako reprezentantka Polski rozpoczęła zmagania od porażki i wydawało się, że podobnie jak większość koleżanek i kolegów szybko pożegna się z turniejem. Okazało się jednak, że pogromczyni naszej zawodniczki, Rumunka Beatrice Ferent awansowała do finału, dzięki czemu Walczak mogła walczyć w repasażach. Swoją szansę wykorzystała znakomicie, pokonując zdecydowanie Włoszkę Marię Ferone. W meczu o brąz zmierzyła się z reprezentantką Azerbejdżanu, nie dając. Aynur Jamalovej szans. To duży sukces nie tylko Natalii Walczak, ale też całej zapaśniczej reprezentacji, dla której był to pierwszy medal mistrzostw Europy kadetów w Vogosce.

3. Wojciech Sadowski


Trener MLUKS Karlino, autor sukcesu Natalii Walczak, ale również wielu zdobytych przez zawodników i klub medali i wyróżnień. Człowiek pełen energii - zaangażowany w promocję sportu od najmłodszych lat. Dzięki jego pracy i zaangażowaniu MLUKS Karlino został sklasyfikowany wg rankingu Sportzona na 1 miejscu jako najskuteczniejszy klub w Polsce z bilansem 134 wygranych walk w zapasach kobiet. Jest to również najlepszy klub sportowy w Gminie Karlino w roku 2017 według  współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży MSiT.

Największym sportowym osiągnięciem był brązowy medal Mistrzostw Europy Natalii Walczak, za co zawodniczka otrzymała specjalne wyróżnienie Polskiego Związku Zapaśniczego w gronie 12 najlepszych zawodników roku 2017.

Ogromnym organizacyjnym  sukcesem było przeprowadzenie imprezy sportowej "Euro mecz" z udziałem 6 reprezentacji zagranicznych w zapasach kobiet.

Wyniki drużynowe MLUKS na najważniejszych imprezach w kraju to:

- Mistrzostwa Polski w grupie młodzik-2 miejsce

- Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych 1 miejsce

- Puchar Polski - 2 miejsce

Zawodnicy klubu zdobyli 35 indywidualnych medali rangi krajowej w różnych grupach wiekowych: 12 medali Pucharu Polski: 6 złotych, 2 srebrne, 4 brązowe; 9 medali Mistrzostw Polski: 2 złote, 1 srebrne,  6 brązowe; 7 medali Mistrzostw Polski LZS: 4 złote, 1 srebrne, 2 brązowe oraz 7 medali Mistrzostw Polski Szkół Gimnazjalnych: 1 złoty, 2 srebrne,  4 brązowe .

Działania trenera to przede wszystkim doskonała promocja sportu, dzięki czemu zachęca on dzieci i młodzież oraz skutecznie prowadzi ich do sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Sukcesy klubu przekładają się również na promocję Karlina jako doskonałego miejsca trenowania sportu.

4. Mateusz Polski

Zawodnik KSW Róża Karlino, dla którego nie ma ograniczeń. Doskonale zmotywowany, wyszkolony i nastawiony na walkę na najwyższym światowym poziomie. Swoją siłą i charakterem budzi respekt przeciwników.

Jego sukcesy trudno zliczyć, jednak w 2017 r. zdobył m.in. brązowy Medal Mistrzostw Europy Seniorów- Charków, Ukraina, tytuł Mistrza Polski Seniorów, zwyciężał w międzynarodowych turniejach w Kielcach i Czechach- Ustii nad Labem, wygrał 3 mecze w reprezentacji POLSKI, uczestniczył w Mistrzostwach Świata Seniorów- Hamburg, pokonał V-ce Mistrza Olimpijskiego z Rio2016, zdobył brązowy medal turnieju im. Feliksa STAMMA i jest Kapitanem Kadry Narodowej.

Mimo niedawnej kontuzji ręki z pewnością wróci na ring silniejszy i jeszcze bardziej zmotywowany do sukcesu.

5. Tomasz Różański


Założyciel i trener KSW „Róża” Karlino, który już wielokrotnie udowadniał, że nie spoczywa na laurach i ciężko pracuje na wysoką pozycję klubu. KSW Róża Karlino to synonim najlepszych zawodników w Polsce, zarówno po stronie męskiej, jak i żeńskiej. Klub cały czas się rozwija, zachęcając dzieci i młodzież do związania swojej przyszłości ze sportem.

To właśnie trener Tomasz Różański zaraża pasją bokserską przekazując swoją wiedzę i doświadczenie kolejnym pokoleniom, a dzięki sukcesom klubu o Karlinie głośno jest w całej Polsce. Nie ma sukcesów bez ciężkiej pracy zawodników i trenera, ale potrzebna jest również odpowiednia motywacja i to właśnie Tomasz Różański potrafi zmotywować tak, że kolejne sukcesy są nagrodą za doskonałe przygotowanie i dobrze wykonaną pracę. Oby tak dalej, bo już  w 2018 r. w Karlinie odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów.

Nagroda w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA nadawana jest osobom, które w sposób szczególny pracowały i pracują na rzecz lokalnej społeczności, które swoją postawą inspirują innych do działania, co przekłada się z korzyścią dla Gminy Karlino. Tytuł ten ma za zadanie nagrodzić osoby fizyczne i prawne, które wspierają działalność społeczną, kształtują pozytywne postawy społeczne i wnoszą bezinteresowny wkład rzeczowy bądź pracę na rzecz rozwoju mieszkańców i Gminy Karlino.

W kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA nagrodzono:

1. Joanna Pałka


Nie jest łatwo integrować środowiska lokalne, ale Joanna Pałka wyszła takiemu zadaniu naprzeciw pobudzając mieszkańców Domacyna do działania wspólnie. Rok 2017 był tutaj szczególny ponieważ dzięki dostępnemu dofinansowaniu zewnętrznemu, które udało jej się pozyskać z funduszy na działania lokalnych społeczności zrealizowała kilka ważnych i ciekawych projektów.

Dzięki jej zaangażowaniu Domacyno otrzymało 5 dotacji na działania społeczne na projekty takie jak: „Tu brzoza”, „Piknik Rodzinny – tradycja sposobem na przyszłość”, „Płonie ognisko..”, „Ze sztuką pod strzechy” i „Duchy przeszłości”. Dotyczyły one bardzo różnorodnych zagadnień, a oficjalnymi wnioskodawcami były dwa stowarzyszenia działające na terenie Domacyna : Ochotnicza Straż Pożarna oraz Stowarzyszenie Na Rzecz rozwoju Domacyńskiego Ośrodka Spotkań.

W ramach projektów zakupiono m.in. sprzęt łącznościowy dla OSP w Domacynie, zorganizowano piknik rodzinny z konkursem na najlepszą potrawę tradycyjną zakończonym wydaniem "Domacyńskiego przepiśniku potraw tradycyjnych". Pod statuą Matki Bożej Królowej Świata zamontowano drewniane meble z bali i przygotowano miejsce ogniskowe, a już wkrótce pojawi się tam punkt widokowy z lunetą.

Dzięki jej zaangażowaniu Domacyno odwiedziły też . „Duchy przeszłości” - taki tytuł nosiło spotkanie historyczne dotyczące Domacyna i okolic, podczas którego opowiedziano o historii Domacyna.

Jej pomysły doskonale wpisały się w programy wspierające działania lokalne, dzięki osobistemu zaangażowaniu i determinacji udało się pozyskać zewnętrzne finansowanie na rozwój i budowanie domacyńskiego potencjału.

2. Zbigniew Marcinkowski – kierownik MKS Sokoła Karlino


Miarą sukcesu drużyny piłkarskiej są kolejne wygrane mecze, a jeżeli jest ich wystarczająco dużo awans jest naturalnym przejściem do kolejnych wyzwań.

Zbigniew Marcinkowski karlińskiego Sokoła zna od podszewki, jak również wszystkie obowiązujące w footballu przepisy. To on jest współautorem sukcesu drużyny, która doskonale reprezentuje Karlino dając kibicom coraz większe powody do radości. Zaangażowany w pracę na rzecz klubu w 100%, dba o stronę organizacyjną i porządek w dokumentach, a także dobrą atmosferę w klubie. Jest częścią drużyny i zapewnia jej sprawne funkcjonowanie, dzięki czemu kolejne sukcesy są coraz bliżej.

3. Ochotnicza Straż Pożarna Domacyno


Rok 2017 był dla OSP Domacyno szczególny, a to za sprawą marzenia – marzenia o nowym wozie, który pozwoliłby strażakom jeszcze sprawniej pomagać i uczestniczyć w większej ilości akcji. Marzenie to zaczęło nabierać kształtów za sprawą zainicjowanej zbiórki funduszy. Strażacy zbierali fundusze na samochód wiele  miesięcy. Dzięki osobistemu zaangażowaniu i determinacji Pani Prezes Ewy Znaczko, która osobiście pukała do wielu drzwi szukając sponsorów to, co wydawało się nierealne stało się możliwe i znalazło się w garażu domacyńskiej jednostki OSP. 15.12.2017r. dotarł do Domacyna nowy, robiony na zamówienie wóz strażacki. Jest to lekki samochód, ratowniczo-gaśniczy Iveco Daily 70c17, nowy fabrycznie, napęd 4x4, uterenowiony, 6-cio osobowy. Nowy wóz posłuży przez wiele lat podnosząc poziom bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Karlino i całego regionu. Największe dofinansowanie  w kwocie 345.000,00 zł straż otrzymała z MSWiA w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą „Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych”, wsparcie w wysokości do 75 000,00 zł pochodzi z dotacji WFOŚiGW w Szczecinie, 1000 zł ze środków Europejskiego Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, a 45 785,00 zł to środki własne  OSP Domacyno, zebrane również od sponsorów. Całkowita wartość wozu to 466.785,00 zł .

NAGRODA SPECJALNA – nagroda w tej kategorii nadawana jest osobom, które w sposób szczególny pracowały i pracują na rzecz lokalnej społeczności, a w szczególności promują Gminę Karlino oraz lobbują na rzecz Gminy Karlino  w województwie i poza jego granicami. Tytuł ten ma za zadanie nagrodzić osoby fizyczne i prawne, które wspierają starania gminy o fundusze zewnętrzne i wspierają realizację celów gminy, jak również wnoszą szczególny wkład w działania i rozwój gminy

1. Maciej Raczewski


Monte Karlino to najstarszy rajd samochodowy w regionie, ale też 45 letnia historia, której kontynuacji podjął się Maciej Raczewski – prezes Automobilklubu Koszalińskiego. To właśnie dzięki jego zaangażowaniu kibice mogą oglądać coraz ciekawsze odcinki odbywające się na terenie Karlina, co jest doskonałą promocją naszego miasta. To dzięki jego staraniom rajd stał się częścią rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej, a udział w imprezie bierze z roku na rok coraz większa liczba uczestników. Jest Dyrektorem Rajdu, ale również osobą, która dba o najdrobniejsze szczegóły organizacyjne. Już od kilku lat baza rajdu i jego zakończenie odbywają się w Karlinie – to wyjątkowe wyróżnienie, które doceniamy.

Maciej Raczewski wspiera działania gminy również poprzez włączanie dodatkowych ciekawych elementów promocji Karlina i naszego regionu do imprez związanych z promocją bezpieczeństwa na drogach. Rokrocznie osobiście wspiera WOŚP w Karlinie i jest otwarty na wszelkie formy współpracy. Aktywnie działa na rzecz promocji Karlina tworząc markowy produkt turystyczny, którym staje się Rajd Monte Karlino.

2. Senator Grażyna Anna Sztark

Osoba szczególna dla Karlina, która ze szczerego serca wspiera działania gminy pomagając w realizacji wielu przedsięwzięć, jednocześnie inicjując również realizację niektórych. Promuje Karlino i lobbuje na rzecz gminy, a także tworzy dla mieszkańców Karlina wyjątkowe warunki do rozwoju ciekawych wydarzeń. To dzięki jej inicjatywie, zaangażowaniu i współpracy w organizacji w Karlinie odbywa się Przegląd Piosenki Prawdziwej, który w 2017 r. był szczególnie wyjątkowym wydarzeniem. Ściągnięcie świadków tamtego czasu nie było by możliwe bez osobistego zaangażowania Pani Senator. Gmina Uczestniczyła w wielu wydarzeniach na terenie naszej gminy aktywnie je promując i wspierając. Karlino zawsze może liczyć na jej wsparcie i jest to bardzo ważne wsparcie.

 

3. Jacek Wójcikowski - Dyrektor Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera Urzędu Marszałkowskiego Województwa  Zachodniopomorskiego

 

Jak niewielka gmina z województwa zachodniopomorskiego może pozyskiwać dużych inwestorów i główną nagrodę w krajowym etapie ogólnoeuropejskiego konkursu na najlepsze inicjatywy wspierające przedsiębiorczość?- a to za sprawą dobrego ambasadora w Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. Jacek Wójcikowski zna najlepsze tereny inwestycyjne w naszym województwie i potrafi doskonale opowiedzieć o nich tak, że nowi inwestorzy są przekonani o właściwym wyborze lokalizacji. To właśnie dzięki jego zaangażowaniu w promocję naszego regionu i doskonale przygotowanych terenów inwestycyjnych w Karlinie pojawiają się przedsiębiorcy, którzy chcą tworzyć nowe miejsca pracy, a o działaniach gminy wspierających rozwój gospodarczy rozmawia Komisja Europejska. Projekt Karlino na drodze rozwoju został nominowany do europejskiego etapu Konkursu „Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości 2017” w kategorii „Przedsiębiorczość odpowiedzialna i wspierająca włączenie społeczne”. To ogromne wyróżnienie, które Karlino otrzymało dzięki osobistemu zaangażowaniu Jacka Wójcikowskiego.

3. Emilia Filipowicz – Prezes Zarządu Obiektów Sportowych, Turystycznych i Rekreacyjnych Sp. z o.o.


Karlino to jej dom, ale i życie, które od wielu lat z nim wiąże. Emilia Filipowicz od wielu lat pracuje na rzecz rozwoju naszej gminy poświęcając wiele energii i serca w organizację imprez i wydarzeń, które sprawiają że Karlino jest atrakcyjne nie tylko dla mieszkańców gminy i regionu, ale również turystów.  Ma wiele ciekawych pomysłów, które z sukcesem realizowała i realizuje wcześniej pracując w wydziale promocji Urzędu Miejskiego, a obecnie zarządzając spółką Zarząd Obiektów Sportowych, Turystycznych i Rekreacyjnych Sp. z o.o. Podjęła się trudnego zadania zarządzania największym obiektem sportowo-rekreacyjnym na terenie naszej gminy i z sukcesem dba o jego rozwój organizując lub współpracując przy organizacji wielu wyjątkowych wydarzeń. W działania na rzecz Karlina angażuje się całym sercem, a jej praca jest szczególnym wsparciem dla Karlina.


W tym roku wyjątkowym tłem dla uroczystości był Jubileusz ćwierćwiecza pracy na stanowisku burmistrza Karlina Waldemara Miśko, który już od ponad 25 lat podejmuje wyzwania w pracy na rzecz rozwoju swojej rodzimej gminy zwiększając potencjał Karlina poprzez wielomilionowe inwestycje nie tylko w infrastrukturę, ale również na działania społeczne.

 

Było to okazją do podsumowania roli burmistrza i minionych 25 lat w naszej gminie poprzez film, jak również wystawę przygotowaną na podstawie kart z Kroniki Karlina.

 

Burmistrza postanowili nagrodzić również przedsiębiorcy, którzy ufundowali specjalną większą, złotą Wieżę Sukcesu dla osoby, która na co dzień wspiera rozwój gminy stwarzając doskonałe warunki rozwoju działających tu przedsiębiorców zarówno tych mikro i małych, jak i tych największych. Niesamowitą niespodzianką była również ponad metrowa wieża wykonana w prezencie przez firmę HOMANIT, z płyty, która produkowana jest w karlińskim zakładzie firmy. To potwierdza doskonałe relacje burmistrza z właścicielem największego przedsiębiorstwa w naszej gminie Fritzem Homannem.


Dziękujemy sponsorom wydarzenia, dzięki którym miało ono wyjątkową oprawę:

-Centrum Usługowo Doradcze Euroregionu Pomerania, które wspiera działalność przedsiębiorców w naszym regionie już od wielu lat,

-Renault Dubnicki, która zaproponowała zapoznanie się z nowym modelem Dacia DUSTER

-Airtransfer – firma, która zapewnia bezpieczną drogę z i na lotniska oraz oferuje wyjątkowe usługi przewozu ważnych gości limuzyną marki Mercedes >>> http://air-transfer.pl/

-MIMAR Piotr Ćmoch- właściciel cukierni Staropolska w Białogardzie, która zadbała o zapewnienie właściwej dawki „słodkiej energii tego” wieczoru.


Serdecznie dziękujemy również patronom medialnym:

Kurier Szczeciński

Radio Koszalin

TV MAX

Tygodnik Miasto Koszalin

Głos Koszaliński  i gk24.pl

grafika
Galerie:
grafika
12 / 02 / 2018
Michał
Ilość fotografii: 117
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ