newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Apel Burmistrza Karlina - 20.03.2020
20 / 03 / 2020 | Michał | wyświetleń: 390

 

Moi drodzy,

        Od kilku tygodni nasz kraj zmaga się z epidemią Koronawirusa. Jesteśmy świadkami tego jak cały świat lepiej lub gorzej radzi sobie z tym problemem. Dzisiaj widać wyraźnie, że takie kraje jak Chiny, czy Korea Południowa poradziły sobie z tym problemem i za chwilę wrócą do normalności. W chwili obecnej najtrudniejsza sytuacja jest w Europie, a szczególnie we Włoszech. Aktualnie nie możemy jeszcze liczyć na skuteczną szczepionkę. Powinna  ona być dostępna w ciągu kilku lub kilkunastu miesięcy.

     Z informacji, które posiadamy wynika że w naszym powiecie jest jedna osoba chora, która leczy się w tej chwili w Szczecinie i około 50 osób poddanych kwarantannie. Patrząc na to, jak ta epidemia rozwijała się w innych krajach, można wywnioskować, że liczby zachorowań i osób poddanych kwarantannie w najbliższych tygodniach będą rosły, zarówno w kraju, jak i w naszym powiecie oraz w naszej gminie.

      U nas jest kilka osób poddanych kwarantannie. Dlatego też z całą mocą apeluje do wszystkich mieszkańców naszej gminy - ograniczmy w maksymalny sposób nasze kontakty pozazawodowe. Jeśli nie musimy wychodzić z domu nie róbmy tego. Jeśli chcemy wyjść na spacer to zachowajmy bezpieczną odległość od innych spacerujących. Nie gromadźmy się w większych skupiskach. Właśnie doświadczenia Chin pokazują, że izolacja i kwarantanna jest na dzisiaj najskuteczniejszym sposobem uniknięcia zachorowań. Wszyscy szczególnie musimy dbać o osoby starsze, które są najbardziej narażone na tę chorobę oraz o dzieci.

     Apeluję do nas wszystkich żebyśmy zwracali uwagę na swoje rodziny, swoich najbliższych, ale też i na sąsiadów. Starajmy się im pomagać w miarę swoich możliwości, zachowując przy tym niezbędne środki ostrożności.

   Wszystkie nasze służby, które ustawowo zostały wyznaczone do niesienia pomocy takie jak Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Policja, Straż Miejska, Ochotnicza Straż Pożarna, Państwowa Straż Pożarna są do państwa dyspozycji.

    Jeśli ktokolwiek potrzebuje pomocy, a nie może jej uzyskać od swoich najbliższych czy sąsiadów proszę się kontaktować z numerami, które już są udostępniane na naszych stronach i te które za chwilę zostaną udostępnione jeżeli chodzi o wsparcie i niesienie pomocy w soboty i niedziele.

      Wszystko wskazuje też na to, że szkoły, żłobki i przedszkola będą zamknięte dłużej. Dlatego też gorąco apeluję do młodych ludzi. Nie spotykajcie się pomimo tego, że bardzo tego potrzebujecie i chcecie. Bądźcie odpowiedzialni tak jak wasi rodzice, jak dorośli. Wiem, że to jest trudne, ale myślę, że sprostacie temu wyzwaniu.

Jestem przekonany, że my wszyscy, jako społeczność naszej gminy poradzimy sobie z tym zagrożeniem, lecz wymaga to od nas naprawdę dużej odpowiedzialności i solidarności.

         Poniżej przedstawiam Państwu numery telefonów, pod którymi można uzyskać pomoc.

 94 311 72 42   - MGOPS w Karlinie – zakupy dla osób starszych, samotnych, które nie są

                          w stanie ich zrobić, nr czynny od poniedziałku do piątku w g. 7:00-13:00 

94 312 3251 lub 668 005 790 - STAŁY DYŻUR BURMISTRZA KARLINA – w nagłych wypadkach

94 3122055     - ZGŁOSZENIA DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z ZAGRANICY - POWIATOWA STACJA SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNA w Białogardzie

694 493 759    - POWIATOWA STACJA SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNA w Białogardzie

94 348 8458    - NAJBLIŻSZY ODDZIAŁ ZAKAŹNY

800 190 590    - OGÓLNA INFOLINIA KORONAWIRUS

 

Waldemar Miśko

Burmistrz Karlina

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ