newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
Powszechny-Spis-Rolny-spiszmy-się baner mały.png
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Powszechny Spis Rolny 2020 - samospis
06 / 10 / 2020 | Michał | wyświetleń: 171

Od dnia 1 września do 30 listopada br., na terenie całego kraju odbywa się Powszechny Spis Rolny (PSR 2020). Przypominam, że aktualnie spis rolny realizowany będzie wyłącznie metodamisamospisu internetowego, poprzez formularz spisowy dostępny na stronie SPIS ROLNY

Samospis internetowy jest metodą obowiązkową, wynikającą z treści art. 8a ustawy z dna  31 lipca 2019r. o powszechnym spisie rolnym , który reguluje wprost powyższą kwestię : 

1. Użytkownik gospodarstwa rolnego jest obowiązany przeprowadzić samospis internetowy.

2. Użytkownik gospodarstwa rolnego, który nie może dopełnić obowiązku przeprowadzenia samospisu internetowego, w szczególności ze względu na stan zdrowia lub uzasadniony interes tego użytkownika, zgłasza ten fakt służbom statystyki publicznej, telefonując na podany do wiadomości publicznej numer infolinii spisowej, nie później niż do dnia 31 października 2020 r.”

Rolnicy, którzy nie poosiadają dostępu do Internetu lub mają trudności z wypełnieniem formularza mogą skorzystać również z metody:

  • samospisu przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową (tel. 22 279 99 99)

Przez infolinię spisową można się spisać od 1 września do 30 listopada 2020r.

  • bezpośrednio w najbliższym urzędzie gminy lub urzędzie statystycznym

Każdy urząd gminy i urząd statystyczny w województwie jest zobowiązany do udostępnienia miejsca do samospisu dla rolników. Przed wizytą wskazane jest skontaktowanie się   z najbliższym urzędem gminy/urzędem statystycznym w celu umówienia wizyty. W urzędzie gminy/urzędzie statystycznym można się spisać od 1 września do 30 listopada 2020 r.

W Urzędzie Miejskim w Karlinie stanowisko do samopisu znajduje się w Referacie Rolnictwa i Gospodarki Nieruchomościami – pokój nr 16.

W ramach metod uzupełniających spisu z rolnikami będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi. Jeżeli z użytkownikiem gospodarstwa skontaktuje się rachmistrz spisowy, rolnik ma obowiązek udzielić rachmistrzowi odpowiedzi na pytania z formularza spisowego. Do odwołania rachmistrzowie nie będą realizowali wywiadów bezpośrednich w terenie. Rachmistrzowie będą realizowali spis rolny poprzez wywiad telefoniczny od 16 września do 30 listopada 2020 r.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Moniką Panasiuk – Koordynatorem Gminnego Biura Spisowego pod nr telefonu 0-94 311 95 47 lub osobiście w Referacie Rolnictwa i Gospodarki Nieruchomościami – pokój nr 16.

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ