newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
Plansza Piosenka 2021 RETRANSMISJA.png
baner DOOR TO DOOR.png
1 LISTOPADA mały.png
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Zachodniopomorska Sieć Szkół Promujących Zdrowie – Zielona Energia
02 / 11 / 2016 | aw | wyświetleń: 1192

Nasze Gimnazjum, jako jedno spośród 18 szkół w województwie zachodniopomorskim, bierze udział w projekcie pn. „Zachodniopomorska Sieć Szkół Promujących Zdrowie – Zielona Energia”, realizowanym przez Zachodniopomorski WOPR.

2 listopada uczniowie III klas gimnazjum rywalizowali między sobą w czteroosobowych  zespołach na następujących stacjach:

EKO – Rodzinka – wiedza i deklaracja na temat zachowań promujących zdrowy styl życia, a także wprowadzanie nowinek żywieniowych, mających na celu m.in. wskazanie ogromnej roli i wpływu żywienia na zdrowie.

 

Bezpieczeństwo – umiejętność udzielania pierwszej pomocy w tym nauka i utrwalanie podstawowych zabiegów resuscytacyjnych.

Zdrowe i ekologiczne zakupy – wiedza na temat zasad proekologicznych zakupów, odpowiedzenie na pytania: czy zdrowe i ekologiczne zakupy muszą być drogie? Jak kupować zdrowe i ekologiczne jedzenie i nie przepłacać?


Familiada – gra multimedialna wzorowana na popularnym teleturnieju. Zagadnienia poruszające tematykę ochrony powietrza i zachowań ekologicznych Polaków.

Przeprowadzenie działań profilaktycznych o tak szerokiej tematyce obejmowało 3 główne cele: kreowanie zdrowego, bezpiecznego i przyjaznego środowiska, promowanie zdrowego stylu życia oraz uświadomienie uczniom jak ważna jest ochrona powietrza. Nie zabrakło również warsztatów z udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej według najnowszych wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji.

Po przeprowadzeniu warsztatów promocji zdrowia w 18 placówkach edukacyjnych zostanie wyłoniona „Niezwykła czwórka” reprezentantów szkoły, którzy będą brali udział w wojewódzkim finale - 15 listopada w Szczecinie.

 

Realizacja projektu jest możliwa dzięki wsparciu ze strony Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ