newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
XV Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek w Boksie - PODSUMOWANIE
05 / 05 / 2015 | Michał | wyświetleń: 1611

W Karlinie odbyły się XV Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek w Boksie. Tym samy Karlino potwierdziło swoją znaczącą pozycję na mapie bokserskiej Polski.  Wspaniała atmosfera i widowiskowe występy zawodniczek z całej Polski przez cztery dni można było oglądać w nowoczesnym obiekcie Regionalnego Centrum Turystyki i Sportu w Karlinie.


Po czterech dniach zmagań i 9 walkach finałowych poznaliśmy Mistrzynie Polski, wśród których znalazły się również reprezentantki Karlina.


Paulina Jakubczyk i Ela Wójcik bardzo udanie rozpoczęły swoją karierę w kategorii seniorek – był to ich debiut w najstarszej grupie wiekowej. Dwa złote medale i wszystkie możliwe wyróżnienia.

Klub KSW Róża Karlino odniósł ogromny sukces. To również ogromny sukces trenera Tomasza Różańskiego, który tym samy potwierdził, że jest jednym z najlepszych trenerów na świecie.


Tomasz Różański  został uhonorowany „Nagrodą dla Trenera pracującego z kobietami za osiągnięcia w 2014 roku” w XIV edycji Konkursu „Trener Roku”. Nagrodę w jego imieniu odebrał w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie  – Prezes PZB – Zbigniew Górski, który przekazał ją trenerowi KSW Róż Karlino podczas Mistrzostw w naszym mieście.


 W klasyfikacji medalowej klub KSW Róża Karlino zajął I miejsce zdobywając 2 złote medale. Za nim uplasowały się Skorpionem Szczecin (1 złoto, 4 srebra i 2 brązowe medale)i Carbo Gliwice (1 złoto i 1 srebro).

 

Paulina zdobyła również Puchar Prezesa PZB dla Najlepszej Zawodniczki Mistrzostw oraz Puchar dla najlepiej wyszkolonej technicznie zawodniczki. To jej doskonały powrót na ring.

Ela otrzymała również Puchar za najlepszą walkę. Walka, którą stoczyła w finale ze swoją rywalką  do kwalifikacji na olimpiadę w Rio - Lidią Fidurą była bardzo emocjonująca.  Swoim jednogłośnym zwycięstwem Ela potwierdziła wysoką formę i tym samym zwiększyła  prawdopodobieństwo zdobycia kwalifikacji olimpijskiej .


WYNIKI WALK FINAŁOWYCH

48 KG: Angelika Grońska (06 Kleofas Katowice) – Milena Zglenicka (Pomorzanin Toruń) 3-0

51 KG: Ewelina Wicherska (PKB Poznań) – Karolina Miętka (UKS Kontra Elbląg) TKO 1

54 KG: Martyna Letkiewicz (GUKS Carbo Gliwice) – Katarzyna Brodacka (Skorpion Szczecin) 3-0

57 KG: Paulina Jakubczyk (KSW Róża Karlino) – Mirela Balcerzak (Skorpion Szczecin) 3-0

60 KG: Kinga Siwa (SAKO Gdańsk) – Aneta Rygielska (Pomorzanin Toruń) 3-0

64 KG: Beata Koroniecka (Hetman Białystok) – Sylwia Maksym (Skorpion Szczecin) 3-0

69 KG: Hanna Solecka (Skorpion Szczecin)  – Natalia Hollińska (Skorpion Szczecin) WO.

75 KG: Elżbieta Wójcik (KSW Róża Karlino) – Lidia Fidura (GUKS Carbo Gliwice) 3-0

81 KG: Karolina Koszela (Stella Gniezno) – Ewa Moniak (Radomiak Radom) 3-0

+81 KG: Anna Słowik (Garda Karczew) – Joanna Zabrocka (UKS Nowi Polnica) 3-0

Warto dodać, że zawodniczka z Karlina – Ela Wójcik została niedawno nagrodzona przez Polskie Stowarzyszenie Sportu Kobiet, które  wybrało zawodniczki roku 2014. Pierwszy raz w historii zarząd przyznał tytuł Juniorka Roku 2014, którym uhonorowano Elżbietę Wójcik .


W klasyfikacji klubowej zwyciężył BKS Skorpion Szczecin (208 punktów), wyprzedzając GUKS Carbo Gliwice (92), Pomorzanina Toruń (87), KSW Różę Karlino (80), 06 Kleofas Katowice i Stellę Gniezno (po 68), KKS Poznań i SKF Boksing Zielona Góra (po 62), KS SAKO Gdańsk i BKS Hetman Białystok (po 57).


Najlepszym Okręgowy Związkiem Bokserskim okazał się Zachodniopomorski (305 punktów), dystansując Wielkopolski (294), Śląski (185), Warszawsko-Mazowiecki (154) i Kujawsko-Pomorski (149). Zawodniczki Zachodniopomorskiego OZB wywalczyły w Karlinie 9 medali (3-4-2), wyprzedzając Śląski OZB (2-1-2) i Wielkopolski OZB (2-0-3).

Prezes PZB – Zbigniew Górski  przekazał Burmistrzowi podziękowanie za wzorową organizację XV Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorek w Boksie .

Wizyta Prezesa PZB podczas Mistrzostw w Karlinie stanowiła również doskonałą okazję do przekazania mu przyznanego  wyróżnienia Karlińskich Wież Sukcesu


Zbigniew Górski - Prezes Zarządu Polskiego Związku Bokserskiego, Sędzia Międzynarodowy. Pochodzi z Poznania, od dawna mieszka w Warszawie, jednak od jakiegoś czasu coraz częściej bywa w Karlinie i kawałek jego serca z pewnością jest tutaj z nami. Doskonały promotor polskiego boksu olimpijskiego, wspierający zawodników KSW Róża Karlino w walce o najwyższe tytuły. Jakiś czas temu przyjechał do Karlina i po spotkaniu z Burmistrzem Waldemarem Miśko dostrzegł potencjał naszego miasta, doskonałą bazę sportową i sprzyjający klimat dla boksu. To właśnie dzięki jego wsparciu i zaangażowaniu o Karlinie mówi się w środowisku bokserskim nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. Dzięki jego zaangażowaniu to właśnie w Karlinie odbył się Oficjalny Międzypaństwowy Mecz Bokserski Polska-Niemcy, którym reprezentacje wznowiły kontakty i już wkrótce odbędą się kolejne imprezy bokserskie. Aktywnie promuje Karlino w środowiskach sportowych i opowiada o naszym nowym obiekcie Regionalnego Centrum Turystyki i Sportu w Karlinie. To bardzo ważne wsparcie dla naszej gminy.

Natomiast w  Szczecinie rozpoczęły się 86. Mistrzostwa Polski Seniorów. Wczoraj (04.05.2015)w walce eliminacyjnej boksował jeden z zawodników KSW Róża Karlino-Mateusz Stępień 69 kg który wygrał jednogłośnie na pkt.3:0. Dzisiaj w ringu w serii porannej o godz. 11:00 zobaczymy Mateusza Polskiego -60kg.

 

 

 

 

 

 

 

grafika
Galerie:
grafika
05 / 05 / 2015
Michał
Ilość fotografii: 162
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ