newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner wakacje 2020.png
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
POLSKO – NIEMIECKI OBÓZ SPORTOWY W KARLINIE 22-27.07.2019
17 / 07 / 2019 | Michał | wyświetleń: 655

 

W poprzednie latach, w okresie wakacyjnym dwukrotnie zorganizowaliśmy polsko - niemiecki obóz piłkarski i obóz sportowy, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, które po zakończeniu drugiej edycji ponownie wnioskowały o organizacje wspólnej edycji. 

Gmina Karlino po raz kolejny przygotowała wniosek, który otrzymał pozytywną ocenę i uzyskał dofinansowanie.

Projekt zrealizowany będzie w dniach 22.07.2019 - 27.07. 2019r. w Karlinie.  Obóz sportowy - piłkarski realizowany będzie na obiektach sportowych Gminy Karlino. Spotkanie to będzie nie tylko doskonałą okazją do integracji, ale także do rozwijania swoich umiejętności technicznych m.in. w piłce nożnej. Planujemy zorganizować 3 grupy piłkarskie i 2 grupy niepiłkarskie, razem 5 grup.

W ramach obozu zaplanowano: treningi techniczne, mecze sparingowe, turniej polsko - niemiecki, zwiedzanie Karlina, gry, zabawy i turnieje rekreacyjne, m.in. turniej kręgli, ścianka wspinaczkowa, tenis stołowy, kręgle, rajd rowerowy, Grę w Karlinopolis, wycieczkę do Kołobrzegu do Zieleniewa do parku rozrywki "Dziki zachód", wycieczkę do wesołego miasteczka - fun Park Pomerania oraz całodzienną wycieczkę do Trzęsacza, Rewala, i Niechorza oraz wyjazd na basen. Przeprowadzone zostaną również warsztaty plastyczne dla dzieci w Karlińskim Ośrodku Kultury. Metoda plastyczna wykorzystana podczas warsztatów to papieroplastyka - geometria przestrzenna. Do tego celu zakupione zostaną materiały plastyczne. Uczestnicy projektu podzieleni będą na dwie grupy. Zajęcia poprowadzi plastyk, na co dzień prowadzący zajęcia plastyczne z różnymi grupami wiekowymi.

W obozie piłkarskim udział weźmie: 35 osób z Niemiec (Powiat Uckermarkt)  oraz 75 osób z Polski. Podczas obozu kształtowane będą umiejętności techniczne, taktyczne i strategiczne. Analizowane będą z młodzieżą przeprowadzone treningi, wyciągane będą wnioski. Wszystkie treningi prowadzone będą wg zasady łączenia teorii z praktyką, co służy przygotowaniu zawodników do wykorzystania wiedzy teoretycznej w różnorodnych sytuacjach praktycznych.  Grupy niepiłkarskie będą miały zajęcia ogólnorozwojowe, m.in. z badmintona.

Każdy uczestnik projektu otrzyma  worek sportowy na buty, który będzie przez niego wykorzystywany przez cały okres trwania obozu sportowego w Karlinie. Zakupiony zostanie również drobny sprzęt treningowy: m.in. piłki, płotki plastikowe,  drabinki plastikowe - treningowe, plastrony, który po zakończeniu projektu będzie wykorzystywany także podczas innych imprez polsko - niemieckich.

Na zakończenie obozu przygotowany zostanie wspólny tort piłkarski.  Każdy zawodnik otrzyma bidon na wodę z logo projektu.

Całkowita wartość projektu 135 591,50 zł. Otrzymane dofinansowanie  w ramach „Funduszu Małych Projektów Interreg V A Komunikacja-Integracja-Współpraca”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska to kwota 109 302,78 zł ,  budżetu państwa oraz z programu Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży w wysokości 25 000,00 zł.

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ