newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner wakacje 2020.png
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Majówka Motocyklowa w Karlinie
15 / 05 / 2013 | aw | wyświetleń: 2300

11 maja w Karlinie odbyła się Majówka Motocyklowa zorganizowana przez Bractwo „Żelazny”. W imprezie wzięło udział około 150 motocyklistów. Karlińskie bractwo po raz pierwszy zorganizowało zlotową imprezę.

Oficjalnym rozpoczęciem całego wydarzenia była uroczysta msza święta w karlińskim kościele, w której uczestniczyli właściciele jednośladów. W tym czasie mieszkańcy miasta mogli podziwiać motory zaparkowane na placu Jana Pawła II. Ich liczba oraz różnorodność z pewnością robiły wrażenie na zgromadzonej społeczności. Po nabożeństwie motocykle zostały poświęcone przez ks. Proboszcza Andrzeja Korpusika.

Następnie odbyła się głośna parada ulicami Karlina i Białogardu, której przyglądała się z zainteresowaniem liczna publiczność. Podczas parady można było zobaczyć te piękne maszyny w całej ich okazałości.

W Białogardzie do imprezy dołączyli inni motocykliści z naszego regionu. Burmistrz Białogardu ufundował dla wszystkich uczestników motocyklowej majówki poczęstunek w formie ciasta, kawy oraz herbaty. Po powrocie do Karlina, przy sprzyjającej słonecznej pogodzie odbyła się część główna majówki, czyli impreza z muzyką na żywo na Przystani Kajakowej Wodnik. Właściciele motorów, pasjonaci oraz liczni mieszkańcy Karlina mogli liczyć m.in. na wspólne pieczenie kiełbasek, liczne konkursy zarówno dla dzieci jak i dorosłych, takie jak, np. wyścig z jajkiem na łyżce, konkurs na najgłośniejszy motocykl, wyścigi kajakowe, przeciąganie liny, gry i zabawy zręcznościowe oraz wiele innych.

Impreza ta z jednej strony była inauguracją sezonu motocyklowego, ale z drugiej motocykliści pragnęli propagować zasady bezpieczeństwa wśród dzieci, młodzieży, dorosłych.

Podczas imprezy Policja oraz Zachodniopomorska Organizacja Ruchu Drogowego rozdawała chętnym odblaskowe kamizelki i plakietki. Ponadto ZORD udostępnił symulator zderzeń, dzięki czemu można było sprawdzić, jaka siła działa na człowieka przy zderzeniu z innym pojazdem lub przeszkodą, jadąc z prędkością 50 km/h.

Organizatorzy złożyli specjalne podziękowania Burmistrzowi Karlina za współorganizację i zaangażowanie pracowników Urzędu Miejskiego w przygotowanie tego wydarzenia, Starostwu Powiatowemu w Białogardzie za wsparcie finansowe, karlińskiej Ochotniczej Straży Pożarnej za prezentację sprzętu, Straży Miejskiej, Policji z Karlina oraz Białogardzkiemu Wydziałowi Ruchu Drogowego za profesjonalne zabezpieczenie trasy przejazdu, zespołowi 4-DYCHY za oprawę muzyczną całej imprezy, Piratom Parsęty za zorganizowanie wyścigów kajakowych jak również wszystkim, którzy swoją pracą sprawili, że Karlińska Majówka Motocyklowa była udanym spotkaniem właścicieli i miłośników jednośladów.

Więcej zdjęć w galerii poniżej.

grafika
Galerie:
grafika
14 / 05 / 2013
aw
Ilość fotografii: 69
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
04 / 08 / 2020 | Michał
grafika