newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner wakacje 2020.png
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Współpraca z Politechniką Koszalińską
20 / 02 / 2013 | Bartek | wyświetleń: 1103

19.02.2013r. podpisana została umowa współpracy pomiędzy gminą Karlino a Politechniką Koszalińską. Umowa ta dotyczypopularyzowania nauki wśród dzieci i młodzieży. Pretekstem do podpisania umowy współpracy jest przygotowywany przez gminę Karlino projekt pn. Centrum Nauki i Techniki ENERGIA w Karlinie, którego inspiracją była erupcja ropy naftowej 9 grudnia 1980r.

W związku z edukacyjnym charakterem obiektu ważnym elementem centrum jest jego wykorzystanie do celów naukowo-badawczych oraz dydaktyki akademickiej lub po prostu popularyzacji tematyki.
W związku z tym założeniem przewidziano w zespole lokalizację laboratoriów, które mogą obsługiwać konkretne instalacje budynku lub przykładowe obiekty (w tym eksperymentalne) związane z pozyskiwaniem i przetwarzaniem energii.

Podpisana umowa współpracy pomiędzy Politechniką Koszalińską a gminą Karlino dotyczy współpracy przy przygotowaniu i realizacji projektu pn. Budowa Centrum Nauki i Techniki Energia w Karlinie.

Głównym celem współpracy jest popularyzacja nauki wśród dzieci i młodzieży. Współpraca pomiędzy stronami odbywać się będzie w obszarze merytorycznym, szkoleniowo-edukacyjnym, popularyzatorsko- naukowym i promocyjnym. Odbywać się ona będzie na etapie przygotowania, realizacji oraz funkcjonowania obiektu CNiT Energia. Współpraca pomiędzy stronami obejmuje: wspólne projekty o charakterze badawczym, poznawczym, dydaktycznym i praktycznym, w tym program praktyk i staży dla studentów, spotkania robocze w celu wypracowania metodyki realizacji wspólnych przedsięwzięć, powołanie zespołu zadaniowego, konferencje naukowe i popularnonaukowe, spotkania, narady, kursy i seminaria o charakterze ogólnodostępnym. Podpisana umowa współpracy przewiduje również wymianę materiałów informacyjnych, merytorycznych, szkoleniowych, promocyjnych i popularnonaukowych, jak również organizację imprez, pikników naukowych oraz konkursów dla dzieci, młodzieży, studentów celem popularyzacji zagadnień nauki oraz nowych rozwiązań technologicznych.

Podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Politechniką Koszalińską a gminą Karlino.

 

Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
04 / 08 / 2020 | Michał
grafika