newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
Powszechny-Spis-Rolny-spiszmy-się baner mały.png
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Do zaszczytnego grona Zasłużonych dla Gminy Karlino dołączył wieloletni dyrektor Zespołu Szkół w Karlinie – Zbigniew Pawlik
29 / 09 / 2020 | Magda | wyświetleń: 269

28.09.2020 r. podczas sesji Rady Miejskiej w Karlinie do zaszczytnego grona Zasłużonych dla Gminy Karlino dołączył historyk-pasjonat, sympatyk kultury Indian, ale przede wszystkim wieloletni dyrektor Zespołu Szkół w Karlinie – Zbigniew Pawlik.

Burmistrz Karlina wręcza statuetkę oraz dyplom nagrodzonemu.

To dzięki jego pracy szkoła zmieniała się dostosowując kierunki kształcenia do potrzeb pracodawców, a uczniowie zyskali w niej doskonałe warunki do nauki, ale również do zamieszkania, dzięki otwartemu w 2018r. internatowi. Teraz gdy przeszedł na emeryturę zadeklarował dalsze wsparcie w organizacji szkolnych i lokalnych przedsięwzięć.

Szkoła nie tylko uczy, ale również powinna odkrywać przed uczniami nowe horyzonty i wspierać w budowaniu własnego zdania o otaczającym, dorosłym świecie. Zbigniew Pawlik był blisko uczniów i pomagał im w patrzeniu na świat z różnych perspektyw, szczególnie wspierając ich w zapoznawaniu z kulturą i historią oraz angażował ich do wspólnych działań opiekując się Młodzieżową Radą Miejską.

To on wspólnie z Senator Grażyną Anną Sztark wykreował i rozwinął Przegląd Piosenki Prawdziwej, który już na stałe wpisał się w kalendarz imprez Karlina. Zachowanie pamięci o naszej historii, również tej współczesnej jest bardzo ważne, a Zbigniew Pawlik  potrafi tę pamięć przekazać w wyjątkowy sposób.

Na scenie stoją Nagrodzony, Burmistrz KArlina, zastępca Burmistrza Karlina oraz Przewodnicząca Rady Miejskiejej.

To dzięki jego zaangażowaniu i szczególnemu podejściu do młodych ludzi rzesze jego wychowanków nabrały szacunku do historii, kultury i tożsamości lokalnej, która jest szczególnie ważna. To on zawsze tłumaczył młodzieży historię – nie tylko tę ogólną, ale również tę najbliższą mieszkańcom Karlina. To on dbał o to, aby ślady historii w Karlinie nie zaginęły. Zachęcał uczniów do dbałości o pomniki oraz inspirował do działania na rzecz społeczeństwa. Z jego inicjatywy na dziedzińcu Zespołu Szkół w Karlinie sadzone były przez kolejne pokolenia młodych ludzi „Dęby Pamięci”, aby tym prostym gestem zaangażować społeczność lokalną w upamiętnianie ważnych wydarzeń, nawet tych, które wzbudzają różne oceny w społeczeństwie. Orędownik pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Dzięki jego aktywności i umiejętności pozyskiwania ludzi chętnych do dzielenia się wiedzą odbyły się Karlińsko-Politechniczne spotkania z historią, w celu przybliżenia ważnych historycznych postaci i wydarzeń, dla uczniów Zespołu Szkół i społeczności lokalnej. Współpraca Pana Pawlika z Dziekanem Wydziału Humanistycznego – prof. Polakiem byłą wyjątkowa.

Zbigniew Pawlik w sposób szczególny zaopiekował się Młodzieżową Radą Miejską, dzięki czemu młodzi ludzie poczuli, że ich głos jest ważny, słuchany i sami mogą powodować zmiany na lepsze w naszej gminie. Dzięki jego inspiracji i pomocy młodzi ludzie z sukcesem angażowali się w ogólnopolskie i regionalne projekty – Sejm Dzieci i Młodzieży, czy Rada Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Nagrodzony Zbigniew Pawlik stoi na scenie, przemawia przez mikrofon.

Pan Pawlik wielokrotnie podczas różnych spotkań przybliżał mieszkańcom Gminy Karlino historię, w sposób przystępny i ciekawy tłumacząc czasem jej zawiłości, dzielił się podczas dyskusji swoim komentarzem i w sposób szczególny artykułował zawsze historię Karlina. Potrafi z niezwykłą łatwością kreować „żywe lekcje historii” dzięki swojej niesamowitej narracji. To szczególne zaangażowanie w budowanie lokalnej tożsamości, promocję kultury i historii, a także szczególne mentorskie podejście do młodzieży sprawiło, że został nagrodzony tytułem Zasłużonego dla Gminy Karlino.

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ