Drodzy Mieszkańcy rozpoczyna się program szczepień przeciwko COVID-19. Przeczytajcie, co powinniście wiedzieć.
Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się od 15 stycznia 2021 r. Procedura będzie prosta i bezpieczna.
Od 15 stycznia 2021 r. rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat i potrwa do 21 stycznia 2021 r. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia.
25 stycznia 2021 r. rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.
Kolejność szczepień:
Proces produkcji oraz dystrybucji szczepionek będzie stopniowy, dlatego szczepienie społeczeństwa będzie również przebiegać etapowo. Do ustalenia grup priorytetowych, które mają zostać zaszczepione w każdym z etapów, przeprowadzono ocenę w oparciu o: ryzyko narażenia na zakażenie, ryzyko poważnego zachorowania i śmierci, ryzyko społeczno- ekonomiczne i ryzyko transmisji.
Jak się zgłosić na szczepienie:
E-skierowanie do szczepienia dla określonych grup wiekowych, zawodowych, itd. będzie generowane automatycznie i ważne 60 dni. Lekarze będą też mogli wystawić pacjentowi indywidualne e-skierowanie (np. gdy ktoś nie ma PESEL lub nie mógł się zaszczepić w okresie ważności pierwszego e-skierowania).
W celu umówienia wizyty, pacjent będzie mógł skorzystać ze specjalnej infolinii 989, umówić się elektronicznie poprzez swoje Internetowe Konto Pacjenta (dostępne na pacjent.gov.pl), lub za pośrednictwem placówki, w której wystawiono mu e-skierowanie.
Po dokonaniu rezerwacji wizyty każdy otrzyma SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Pacjent będzie od razu umawiany na dwie wizyty i także przed drugą dawką szczepionki będzie powiadamiany SMS-em.
Jeśli nie jesteś w jednej z grup najbardziej zagrożonych koronawirusem, poczekaj na informację.
Jak wygląda szczepienie:
Co powinieneś wiedzieć:
Szczepienie odbywać się będzie w pełnym reżimie sanitarnym. Przed szczepieniem otrzymasz kwestionariusz do wypełnienia. Nie ma zaleceń dotyczących szczególnego przygotowania do szczepienia.
Więcej informacji o szczepieniach przeciwko COVID-19 aktualizowanych na bieżąco znajdziecie Państwo na stronie pacjent.gov.pl
Gmina Karlino wychodząc naprzeciw potrzebom swoich mieszkańców przygotowała pakiet informacyjny dla pacjenta, który zostanie dostarczony dla każdego mieszkańca powyżej 60. roku życia z terenu miasta i gminy Karlino.
Pakiet informacyjny zawiera:
Ważne!!!
Kwestionariusz należy wypełnić przed wizytą u lekarza. Odpowiedź na zawarte w nim pytania pozwoli lekarzowi zdecydować czy można u Pani/Pana wykonać w danym dniu szczepienie przeciw COVID-19. Odpowiedzi będą wykorzystane przez lekarza w czasie kwalifikacji do szczepienia. Lekarz może zadać dodatkowe pytania. W przypadku niejasności, należy poprosić o wyjaśnienie pracownika medycznego realizującego szczepienie.
Gmina Karlino uruchomi transport do punktu szczepień dla osób:
Więcej informacji uzyskacie Państwo na naszej stronie – www.karlino.pl, w Urzędzie Miejskim w Karlinie oraz dzwoniąc pod nr telefonu 94 311 95 46 i 94 311 95 02, jak również w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).
Podaje się poniżej punkty szczepień przeciw COVID -19, zlokalizowane na terenie miasta Białogard:
Punkt szczepień Gabinet diagnostyczno zabiegowy ul. Moniuszki 2A, 78-200 Białogard Tel. 943125250
Jednocześnie informuje się, iż obecnie trwają działania zmierzające do utworzenia punktu szczepień przeciw COVID -19 na terenie miasta Karlina, o czym zostaniecie Państwo szczegółowo poinformowani stosownym komunikatem.