newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner spis.jpg
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Rozpoczyna się program szczepień przeciwko COVID-19 - punkty szczepień
13 / 01 / 2021 | Michał | wyświetleń: 789


Drodzy Mieszkańcy rozpoczyna się program szczepień przeciwko COVID-19. Przeczytajcie, co powinniście wiedzieć.

Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się od 15 stycznia 2021 r. Procedura będzie prosta i bezpieczna.

Od 15 stycznia 2021 r. rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat i potrwa do 21 stycznia 2021 r. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia.

25 stycznia 2021 r. rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Kolejność szczepień:

Proces produkcji oraz dystrybucji szczepionek będzie stopniowy, dlatego szczepienie społeczeństwa będzie również przebiegać etapowo. Do ustalenia grup priorytetowych, które mają zostać zaszczepione w każdym z etapów, przeprowadzono ocenę w oparciu o: ryzyko narażenia na zakażenie, ryzyko poważnego zachorowania i śmierci, ryzyko społeczno- ekonomiczne i ryzyko transmisji.

Jak się zgłosić na szczepienie:

E-skierowanie do szczepienia dla określonych grup wiekowych, zawodowych, itd. będzie generowane automatycznie i ważne 60 dni. Lekarze będą też mogli wystawić pacjentowi indywidualne e-skierowanie (np. gdy ktoś nie ma PESEL lub nie mógł się zaszczepić w okresie ważności pierwszego e-skierowania).

W celu umówienia wizyty, pacjent będzie mógł skorzystać ze specjalnej infolinii 989, umówić się elektronicznie poprzez swoje Internetowe Konto Pacjenta (dostępne na pacjent.gov.pl), lub za pośrednictwem placówki, w której wystawiono mu e-skierowanie.

Po dokonaniu rezerwacji wizyty każdy otrzyma SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Pacjent będzie od razu umawiany na dwie wizyty i także przed drugą dawką szczepionki będzie powiadamiany SMS-em.

Jeśli nie jesteś w jednej z grup najbardziej zagrożonych koronawirusem, poczekaj na informację.

Jak wygląda szczepienie:

Co powinieneś wiedzieć:

 • szczepionka jest podawana domięśniowo, najlepiej w mięsień naramienny
 • otrzymasz dwie dawki szczepionki (0,3 ml każda) w odstępie co najmniej 21 dni. Nie ma możliwości, by druga dawka została zastąpiona szczepionką innego producenta niż ta, która została podana w pierwszej dawce
 • nie ma konieczności dostosowywania dawki u osób w wieku 65 lat i więcej
 • szczepionka może nie zapewniać pełnej ochrony przed upływem co najmniej 7 dni od otrzymania drugiej dawki.

Szczepienie odbywać się będzie w pełnym reżimie sanitarnym. Przed szczepieniem otrzymasz kwestionariusz do wypełnienia. Nie ma zaleceń dotyczących szczególnego przygotowania do szczepienia.

Więcej informacji o szczepieniach przeciwko COVID-19 aktualizowanych na bieżąco znajdziecie Państwo na stronie pacjent.gov.pl

Gmina Karlino wychodząc naprzeciw potrzebom swoich mieszkańców przygotowała pakiet informacyjny dla pacjenta, który zostanie dostarczony dla każdego mieszkańca powyżej 60. roku życia z terenu miasta i gminy Karlino.

Pakiet informacyjny zawiera:

 • kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciwko COVID-19,
 • ulotka dla pacjenta,
 • skrócona informacja dla pacjenta, opracowana na podstawie oficjalnej ulotki znajdującej się w ChPL,
 • karta przypominająca dla pacjenta,
 • charakterystyka produktu leczniczego
 • maseczka ochronna wielorazowego użytku.

Ważne!!!

Kwestionariusz należy wypełnić przed wizytą u lekarza. Odpowiedź na zawarte w nim pytania pozwoli lekarzowi zdecydować czy można u Pani/Pana wykonać w danym dniu szczepienie przeciw COVID-19. Odpowiedzi będą wykorzystane przez lekarza w czasie kwalifikacji do szczepienia. Lekarz może zadać dodatkowe pytania. W przypadku niejasności, należy poprosić o wyjaśnienie pracownika medycznego realizującego szczepienie.

Gmina Karlino uruchomi transport do punktu szczepień dla osób:

 • posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
 • mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Więcej informacji uzyskacie Państwo na naszej stronie – www.karlino.pl, w Urzędzie Miejskim w Karlinie oraz dzwoniąc pod nr telefonu 94 311 95 46 i 94 311 95 02, jak również w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

Podaje się poniżej punkty szczepień przeciw COVID -19, zlokalizowane na terenie miasta Białogard:

 • AMBULATORIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnościąUlica Mickiewicza 6b, 78-200 Białogard Numer telefonu 794 395 588
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ESKULAP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnościąUlica Mickiewicza 6, 78-200 Białogard Numer telefonu 94 312 88 70
 • Małgorzata Zajkowska Ulica Lindego 17, 78-200 Białogard Numer telefonu 94-312-27-58
 • Punkt szczepień Gabinet diagnostyczno zabiegowy ul. Moniuszki 2A, 78-200 Białogard Tel. 943125250

Jednocześnie informuje się, iż obecnie trwają działania zmierzające do utworzenia punktu szczepień przeciw COVID -19 na terenie miasta Karlina, o czym zostaniecie Państwo szczegółowo poinformowani stosownym komunikatem.

Plakat szczepienia covid.

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
08 / 04 / 2021 | Michał
grafika