newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner wakacje 2020.png
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Świętujemy NIEPODLEGŁOŚĆ – 11.11.2019
11 / 11 / 2019 | Michał | wyświetleń: 423

"Chcemy Polski Niepodległej, abyśmy tam mogli urządzić życie lepsze i sprawiedliwsze dla wszystkich" - Józef Piłsudski.

 

101 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Polska po ponad 123 latach zaborów powróciła na mapę Europy a Polacy znów mogli bez obaw mówić po polsku, kultywować polskie tradycje i zwyczaje. Korzystna sytuacja polityczna i wspólne działania polskich patriotów przyniosły wymarzony przez pokolenia efekt – NIEPODLEGŁOŚĆ !

Uroczystości w Karlinie 101. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości rozpoczęły się od mszy świętej za Ojczyznę, którą odprawił proboszcz Andrzej Korpusik w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Michała Archanioła.

W nabożeństwie  udział wzięli przedstawiciele karlińskiego samorządu, poczty sztandarowe, harcerze, służby mundurowe oraz mieszkańcy gminy Karlino.


Po mszy św. wszyscy zgromadzeni przemaszerowali we wspólnym pochodzie po obelisk przy ulicy Parkowej, gdzie nastąpiło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego „Mazurka Dąbrowskiego”.


Burmistrz Karlina Waldemar Miśko w kilku słowach podziękował zgromadzonym za upamiętnienie tego ważnego w dziejach Polski święta – które jest powodem do dumy dla każdej Polki i każdego Polaka.


W dalszej części obchodów obecne delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod obeliskiem a następnie dyrektor Karlińskiego Ośrodka Kultury p. Małgorzata Kolicka zaprosiła wszystkich do wysłuchania koncertu pod nazwą „Moniuszko – muzyczna droga do niepodległości” w sali widowiskowej KOK.


grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
03 / 07 / 2020 | Michał
grafika