newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner wakacje 2020.png
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Relacja z obrad XV sesji Rady Miejskiej w Karlinie
28 / 10 / 2019 | Michał | wyświetleń: 416

28 października 2019r. odbyła się XV sesja Rady Miejskiej w Karlinie. Po stwierdzeniu prawomocności obrad przez Przewodniczącą RM oraz zatwierdzeniu protokołów z poprzednich sesji przystąpiono do posiedzenia.


W punkcie wolne wnioski i informacje Waldemar Miśko wręczył nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe zawodnikom Klubu MLUKS Karlino oraz Klubu Bokserskiego Karlino.

 

Dodatkowo włodarz Karlina wręczył listy gratulacyjne przesłane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w związku z zakończonym konkursem pod nazwą Sołtys Roku” 2019 sołtysom: Zwartowa, Daszewa i Gościnka.


W tym samym punkcie Burmistrz podziękował obecnej na sesji senator Grażynie Annie Sztark za wieloletnią współpracę na rzecz naszej małej ojczyzny.


W punkcie czwartym burmistrz Karlina przedstawił sprawozdanie z pracy Urzędu w okresie międzysesyjnym.  Włodarz przypomniał zgromadzonym o najważniejszych wydarzeniach, które miały miejsce w minionym miesiącu w Karlinie. Były to m.in.:  Karliński Dzień Rolnika, seminarium pn. „Wybuch i erupcja ropy naftowej – Karlino 1980”, VI Przegląd Piosenki Prawdziwej „Solidarność Pokoleń” [LINK] oraz o przyznanym wyróżnieniu przez Północną Izbę Gospodarczą z Koszalina firmie Homanit Polska:

www.karlino.pl/homanit_polska_z_wyroznieniem

Obecnym podczas sesji radnym przedłożono informację o stanie realizacji zadań  oświatowych przez poszczególne placówki na przełomie 2018/2019 w formie pisemnej.


Następnie przedstawiona została informacja z działalności Rady Powiatu Białogardzkiego. Głos zabrała p. Beata Pawlik, która poinformowała o przekazaniu zarządzania białogardzkim szpitalem na rzecz Starostwa Powiatowego w Białogardzie. Radna opowiedziała również o harmonogramie prac związanych z remontami dróg na terenie gminy Karlino ustalone przez Zarząd Dróg Powiatowych w Białogardzie.Dokonano już częściowych modernizacji infrastruktury drogowej m.in. w miejscowościach Pobłocie Wielkie czy Kowańcz.


Po wysłuchaniu wszystkich prelegentów radni przystąpili do głosowania nad uchwałami, które zostały zaplanowane w porządku obrad.


Podczas sesji podjęte zostały wszystkie zaplanowane uchwały.

www.karlino.pl/sesja_rady_miejskiej

Na zakończenie obrad burmistrz Karlina zaprosił na II Festiwal zapasów im. Yusupa Abdulsalamov'a, który odbędzie się Homanit Arenie w Karlinie w dniach 15-17.11.2019.

www.karlino.pl/ii_festiwal_zapasow_im_yusupa

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
03 / 07 / 2020 | Michał
grafika