newsletter.png
WAKSY BANER 2019 mały.png
baner piosenki 2019 mały.png
monitor maly.jpg
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Nowy blok oddany - Mieszkańcy klucze do nowych mieszkań otrzymali jeszcze przed świętami
10 / 04 / 2019 | Urszula | wyświetleń: 1844

10.04.2019 r.  burmistrz Karlina – Waldemar Miśko wspólnie z Mariuszem Gumowskim – dyrektorem firmy Homanit, oraz prezesem Karlińskiego TBS  Sp. z o.o – Ryszardem Augustyniakiem wręczyli klucze do nowych mieszkań komunalnych. Mieszkańcy  mogli obejrzeć je po raz pierwszy i zaplanować przeprowadzki.

To bardzo ważny momemt dla nasz wszystkich: zarówno dla przedstawicieli władz miasta, jak i dla osób, ktore stały się szczęśliwcami i przed świętami Wielkiej Nocy w tym roku otrzymały przydziały lokali - mówił burmistrz Waldemar Miśko. Życzył wszystkim lokatorom przyjemnego pobytu pod nowym adresem i wspaniałych świąt, ktore w tym roku  rzeczywiście będą dla nich wyjątkowe.

 

Nowe mieszkania komunalne to element programu, który stwarza w Karlinie doskonałe warunki do życia i rozwoju. Mieszkańcy lub przyszli mieszkańcy, a szczególnie pracownicy lokalnych firm rekomendowani przez pracodawców, mogą otrzymać nowe mieszkanie komunalne. W Karlinie nie brakuje też miejsc w żłobku i przedszkolach, a szkoły oferują kształcenie na wysokim poziomie, zgodnie z potrzebami rynku pracy. To również prosta ścieżka dla dzieci i młodzieży, aby znaleźć po szkole pracę w lokalnych firmach. Ważne wsparcie tej inwestycji to pomoc finansowa Fritza Homanna, który wspiera gminę kwotą 450 tys. zł na każdy kolejny budynek.

To już piaty budynek na tzw. Osiedlu Biedronka, który wybudowało Konsorcjum firm Matexim/Budomal. 26 marca 2018 r. przekazano dla wykonawcy  teren pod budowę, a protokół odbioru budynku nr 5 został podpisany 29 marca 2019 r. W budynku  powstało 28 lokali  mieszkalnych o pow. użytkowej 1.271,82 m2 z przeznaczeniem na wynajem dla Gminy Karlino.  W budynku zostało oddanych 11 lokali trzypokojowych, 16 lokali dwupokojowych oraz 1 lokal jednopokojowy.

Wartość inwestycji  5.222.396,77 zł.

Finansowanie inwestycji : wsparcie z funduszu dopłat do kwoty 2.291.386,54 zł, środki Gminy Karlino w wysokości 2.931.010,23 zł.

 

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ