newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
W Karlinie powstaje Zakład Aktywności Zawodowej
23 / 10 / 2020 | Michał | wyświetleń: 156

Ciąg logotypów projektowych.

W budynku dawnego Domu Kultury w Karlinie Spółdzielnia Socjalna Feniks, we współpracy z Gminą Karlino tworzy Zakład Aktywności Zawodowej. Rozpoczęły się prace modernizacyjne ponieważ trzeba prawie całkowicie przebudować wnętrze budynku, aby dostosować je dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Powstanie tu ekologiczna pralnia. Zatrudnionych w niej będzie 30 osób niepełnosprawnych, które będą pracowały również w pakowalni i przy produkcji ekologicznych woreczków zapachowych, pakowanych z wypraną u nas pościelą, ręcznikami, czy też nawet delikatną odzieżą. Aby zapewnić bezpieczeństwo i pomoc pracownikom ZAZ zatrudniona zostanie także kadra, zapewniająca wsparcie ON, tj. asystent, opiekun, psycholog, doradca zawodowy, rehabilitant, pielęgniarka, lekarz. Każda osoba niepełnosprawna będzie potrafiła obsłużyć bardzo proste, bezpieczne, nowoczesne i ekologiczne urządzenia.

Remont pomieszczenia dawnego Ośrodka Kultury w Karlinie.

Od sierpnia tego roku trwa rekrutacja osób z niepełnosprawnościami w stopniu znacznym, umiarkowanym (intelektualnym), sprzężonym. Utworzone zostały już 2 grupy kandydatów na uczestników projektu, które spotykają się z pracownikiem socjalnym, aby stworzyć jak najlepiej dostosowany plan przygotowujący do podjęcia pracy w ZAZ.

Remont pomieszczenia dawnego Ośrodka Kultury w Karlinie.

Kolejnym krokiem będą spotkania z trenerem umiejętności społecznych, ekonomicznych, psychologiem. Szkolenia planujemy rozpocząć od stycznia 2021 r, następnie odbędą się praktyki zawodowe. Za oba etapy uczestnik projektu będzie otrzymywał odpowiednie stypendium. Na każdym etapie, od rozpoczęcia spotkań z psychologiem i trenerami zapewniona będzie opieka, catering, zwrot kosztów dojazdu, a w razie konieczności również transport  do miejsca spotkań.

Wizualizacja powstającego w Karlinie Zakładu Aktywności Zawodowej.

ZAZ to prawdziwa szansa dla osób niepełnosprawnych na finansową niezależność (zatrudnienie na pełen etat i bez utraty świadczeń ZUS) i coraz bardziej samodzielne, godne życie, dlatego zapraszamy do udziału w kolejnej grupie przygotowującej się do pracy.  Rekrutacja będzie trwała do końca roku., a cały proces przygotowań, szkoleń i praktyk do lipca 2021 r.


/informacja Spółdzielnia Feniks/

ZAZ powstaje z 2 projektów:

"ZAZ-naj aktywności - stworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Karlinie" nr. RPZP.07.02.00-32-K0007/16.

"Rewitalizacja budynku przy ul. Szczecińskiej 6 w KArlinie - przebudowa obiektu na cele związane z aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych" nr RPZP.09.03.00-32-0091/19.

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ